Drogi Kandydacie!

Dlaczego warto studiować polonistykę na UWM w Olsztynie?

• Mamy w tym doświadczenie – kształcimy polonistów od ponad 40 lat
  • Ciągle rozwijamy ofertę kształcenia – aktualnie na kierunku filologia polska proponujemy 6 modułów specjalizacyjnych.
  • Zależy nam, byś ukończył studia wyposażony w potrzebną wiedzę oraz cenne umiejętności, jak analiza i interpretacja różnego rodzaju tekstów, sprawność komunikacyjna w mowie i piśmie.
  • Dbamy o podwyższanie własnych kwalifikacji – zdobywamy stopnie i tytuły naukowe. W naszych szeregach są pasjonaci!
  • Masz możliwość rozwijania zainteresowań w kołach naukowych:

- Studenckie Naukowe Koło Językoznawców

- Naukowe Koło Teatralne Salve Verbum

- Interdyscyplinarne Koło Naukowe InterGender

- Koło Naukowe Twórczości Literackiej „Ars Scripta”

- Studenckie Naukowe Koło Badań Popkultury

• Kształcimy na trzech stopniach kształcenia: studia licencjackie (3 lata), magisterskie (2 lata) i doktoranckie (4 lata).
  • Swoją wiedzę o literaturze, języku, kulturze i komunikacji możesz rozwijać, wybierając odpowiadające Twoim pasjom specjalności, specjalizacje i opcje specjalnościowe.
  • Nasi najwybitniejsi absolwenci kontynuują naukę na studiach doktoranckich, zostają naukowcami i pisarzami.
  • W świecie nastawionym na konsumpcję i manipulację drugim człowiekiem potrzebne są osoby myślące krytycznie, dla których wartość stanowi piękno języka i komunikowanie etyczne.

Moduły specjalnościowe

• Jeśli chcesz zdobyć uprawnienia zawodowe do wykonywania pięknego zawodu nauczyciela, wybierz specjalność nauczycielską w zakresie nauczania języka polskiego.
  • Jeśli chcesz również zdobyć kwalifikacje do nauczania wiedzy o kulturze, wybierz specjalność nauczycielską w zakresie nauczania języka polskiego i wiedzy o kulturze.
  • Marzy Ci się praca rzecznika prasowego? Lubisz wyzwania i niesztampowe sytuacje? Wybierz specjalność komunikowanie publiczne
  • Chcesz zgłębiać tajniki różnych przejawów kultury – literatury, teatru, filmu? Specjalność wiedza o kulturze jest dla Ciebie!

Wyjazdy zagraniczne

Nasi studenci korzystają z programu Most i Erasmus, w ramach których mają możliwość poznać inne polskie uczelnie (Most) lub uczelnie zagraniczne. Najczęściej wybierają studia na Uniwersytecie Wileńskim, Uniwersytecie w Bari (Włochy) oraz Uniwersytecie w Moguncji (Niemcy).

Ci, którzy lubią poznawać nowe kraje, uczyć się w praktyce dialogu kulturowego, a przy tym lubią pomagać innym, zostają wolontariuszami organizacji studenckiej AIESEC, z którą współpracujemy.

Instytut
Polonistyki i Logopedii