Konkurs dla uczelni przyciągających obcokrajowców

Zwiększenie liczby studentów zagranicznych na polskich uczelniach, poprawa pozycji polskich szkół wyższych na arenie międzynarodowej, to cele nowego konkursu ogłoszonego przez resort nauki. Na przesyłanie wniosków uczelnie mają czas do 15 lipca. Na najlepsze czeka do 100 tys. zł.

Konkurs „Promocja kształcenia na polskich uczelniach wśród cudzoziemców” ogłoszony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ma służyć: wypracowaniu „dobrych praktyk” w zwiększaniu liczby studentów zagranicznych na polskich uczelniach, poprawie pozycji polskich szkół wyższych na arenie międzynarodowej oraz rozwojowi kompetencji kadry zarządzającej uczelniami.

"Coraz więcej studentów z zagranicy wybiera studia w Polce. To między innymi zasługa ministerialnej kampanii Ready, Study, Go! Poland i portalu go-poland.pl. Chcemy, by studentów-cudzoziemców było jeszcze więcej. Uczelnie muszą jednak odpowiadać na ich wyzwania, dlatego będziemy wspierać te jednostki, które mają najlepsze pomysły na przyciągnięcie studentów-obcokrajowców. Ściąganie studentów z zagranicy do naszego kraju jest ważną częścią promocji Polski na świecie, ale też może stać się wsparciem dla naszej gospodarki" – mówi minister nauki prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Więcej, czytaj tu