22 Kwietnia 2024

Wydarzenia

Klub Regionalny „Kresowiacy” Stowarzyszenia Absolwentów UWM oraz Klub Seniora ZNP w UWM zapraszają na wykład dr hab. Marii Korybut-Marciniak, prof. UWM dotyczący studenckiej kultury śmiechu na Uniwersytecie Wileńskim.

Wykład odbędzie się 23 kwietnia (wtorek) o godz. 15:00 w Klubie Baccalarium (ul. Prawocheńskiego 4).

Studenci, mieszkający w ośrodkach akademickich oddalonych od rodzinnego domu, spuszczeni z oczu dotychczasowych opiekunów, pełnymi garściami czerpią z życia, z entuzjazmem oddają się się zabawom, i żartom, poddają krytyce zastaną rzeczywistość. Tak jest od wieków.

Wykład dr hab. Marii Korybut-Marciniak, prof. UWM, odsłoni kuluary studenckich żartów sprzed 200 lat. Jak studenci postrzegali kadrę profesorską Uniwersytetu Wileńskiego, jakie zjawiska znalazły się w oku studenckiej satyry, jakie wady i przywary wykładowców stały się przedmiotem żartów - wszystkich zainteresowanych odpowiedziami na te pytania zapraszamy na spotkanie.