dr inż. Andrzej Muczyński

ADIUNKT | Gabinet: 302/P15 Prawocheńskiego 15 | tel: +48 (89) 523-49-54 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

DOKTOR NAUK TECHNICZNYCH w zakresie geodezji i kartografii (specjalność: gospodarka nieruchomościami).

Data zatrudnienia: 1 stycznia 1990 r.
Jednostka organizacyjna: Instytut Gospodarki Przestrzennej i Geografii; Katedra Gospodarki Nieruchomościami i Systemów Informacji Geograficznej
Pełnione funkcje: Członek Wydziałowego Zespołu ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia, Wydziałowy Opiekun Praktyk Zawodowych na kierunku gospodarka przestrzenna
Rzeczoznawca majątkowy,  legitymuje się licencjami zawodowymi pośrednika w obrocie i zarządcy nieruchomości. Posiada znaczący dorobek naukowy w obszarze gospodarki nieruchomościami, w tym w zakresie szacowania nieruchomości i zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi, komercyjnymi i użyteczności publicznej ze szczególnym uwzględnieniem gminnych zasobów lokalowych. Autor wielu publikacji naukowych, wykonawca projektów badawczych, opinii i ekspertyz w tym zakresie. Uczestnik krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych. Sekretarz studiów  podyplomowych w zakresie w zakresie zarządzania nieruchomościami. Organizator i prowadzący praktyki zawodowe w zakresie szacowania i zarządzania nieruchomościami. Członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej ds. Zarządzania Nieruchomościami i Towarzystwa Naukowego Nieruchomości. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości Warmii i Mazur w Olsztynie.

Dziedzina, dyscyplina, specjalność naukowa: nauki społeczne, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, gospodarka nieruchomościami
Tematyka badań naukowych: gospodarowanie i zarządzanie zasobami nieruchomości

Dydaktyka: zarządzanie ekonomiczno-finansowe, podstawy organizacji i zarządzania, zarządzanie nieruchomościami, wycena przedsiębiorstw, zarządzanie systemami transportu

DYDAKTYKA:
1. Ćwiczenia terenowe z szacowania i zarządzania