Pierwsza obrona doktoratu ze Szkoły Doktorskiej

W dniu 12 marca 2024 r. w Instytucie Geodezji i Budownictwa odbyła się pierwsza obrona rozprawy doktorskiej uczestniczki Szkoły Doktorskiej UWM. Rozprawa doktorska została zrealizowana w ramach ministerialnego programu „Doktorat wdrożeniowy”, którego celem jest tworzenie warunków do rozwoju współpracy podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach szkół doktorskich i polegającej na kształceniu doktorantów we współpracy z zatrudniającymi ich przedsiębiorcami albo innymi podmiotami.

Decyzją Rady Naukowej Dyscypliny inżynieria lądowa, geodezja i transport stopień doktora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport został nadany mgr inż. Mai Michałowskiej. Promotorem rozprawy doktorskiej był dr hab. inż. Jacek Rapiński, prof. UWM, a promotorem pomocniczym dr inż. Joanna Janicka.

Pani Maja Michałowska prowadzi badania związane z zarządzaniem roślinnością w pasach technologicznych linii elektroenergetycznych, wykorzystując dane ze skaningu laserowego i lotnicze zobrazowania fotograficzne.

Pani Doktor serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.