Popieramy nauczycieli w ich słusznych żądaniach!

Członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego w UWM w Olsztynie popierają słuszny protest nauczycieli

Nasz głos formułujemy dziś, ponieważ pragniemy z całą mocą podkreślić, że protest ten jest słuszny i w pełni uzasadniony. Argumenty strony rządowej odwołujące się do etosu zawodu nauczyciela w dniu planowanego egzaminu są wyjątkowo trudne do przyjęcia. Za stan niepokoju i chaosu w polskiej szkole odpowiedzialni są twórcy nowej struktury szkolnictwa, którzy nie dostrzegali konsekwencji swoich decyzji.

Poziom edukacji bezpośrednio zależy od tego, kto jest przewodnikiem uczniów w świecie wiedzy. Dobrze przygotowany i odpowiednio uposażony nauczyciel buduje poczucie własnej wartości w młodych ludziach, otwiera ich umysły i serca. Nie może tego uczynić człowiek, który z troską myśli o swoim codziennym bycie. Dlatego tak ważne jest, by wszyscy członkowie społeczeństwa dostrzegali wyjątkowość tego zawodu, a ludzi, którzy go wykonują, obdarzali zaufaniem i stosownie do szczególnej roli społecznej, jaką nauczyciele pełnią, opłacali.

Społeczność akademicka zrzeszona w ZNP w UWM w Olsztynie w pełni solidaryzuje się ze strajkującymi nauczycielami.