Mieszkańcy Ukrainy potrzebują naszego wsparcia

Renata Makarewicz

Jakie słowa mogą złagodzić ból i strach mieszkańców Ukrainy? Jak przeżywali pierwsze godziny rosyjskiej inwazji? Co możemy zrobić dla nich będąc tu - w Polsce? O tym w studiu Radia UWM FM rozmawialiśmy z prof. Renatą Makarewicz z Instytutu Językoznawstwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

"Przytulam Cię" - napisała w czwartek rano do swoich przyjaciół i bliskich mieszkających w Ukrainie prof. Renata Makarewicz. Ma tam wielu znajomych. Także naukowców i studentów, z którymi współpracuje od kilku lat. "Myślę, że mieszkańcy Ukrainy oczekują naszego wsparcia. Chcą mieć świadomość, że społeczność międzynarodowa widzi ich problem, że nie zostawiamy ich bez pomocy i po prostu jesteśmy z nimi."

Jak przeżywali czwartkowy poranek i kolejne godziny rosyjskiej inwazji na Ukrainę mieszkańcy tego kraju? Czego oczekują od nas? A co sami możemy im zaoferować? Posłuchajcie! Z prof. Renatą Makarewicz rozmawiał Piotr Szauer.

Źródło: http://uwmfm.pl/news/126/czytaj/9058/mieszkancy-ukrainy-potrzebuja-naszego-wsparcia.html