Zmiany w aplikacji mObywatel

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje, że do dnia 24.11.2020 r. do sklepów Google Play oraz App Store trafi nowa wersja aplikacji mObywatel. Aplikacja służy do weryfikacji dokumentów, takich jak dowód osobisty czy legitymacja studencka.

Aktualizacja aplikacji niesie za sobą zmianę, która może mieć wpływ na kontrolę dokumentów okazywanych na ekranie smartfona.

W nowej wersji aplikacji mObywatel kolor tła pod napisem „mTożsamość” – widocznym nad zdjęciem i danymi osoby, która okazuje dokument – zostanie zmieniony z czerwonego na biały. W użyciu pozostaną obie wersje dokumentu mTożsamość.

Wzór mLegitymacji szkolnej oraz mLegitymacji studenckiej pozostaje bez zmian (napis jest nadal umieszczony na czerwonej belce)

Poniżej wzór dwóch obowiązujących dokumentów – starego i nowego typu.

W 2021 roku Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przewiduje kolejne zmiany w wymienionym dokumencie, będą one związane m.in. z rozszerzeniem zakresu prezentowanych danych. Zmiany będą uprzednio zapowiadane, a informacje o zmianach będą pojawiały się na oficjalnych stronach urzędu.

 

Więcej informacji o aplikacji mObywatel znajdą Państwo na stronie - https://www.gov.pl/web/mobywatel