03 Kwietnia 2024

Wydarzenia

Kwiecień to miesiąc, podczas którego od wielu lat Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie szerzy wiedzę na temat spektrum autyzmu.

„Świadomość Akceptacja Docenienie: od przetrwania do rozwoju” – to tegoroczne hasło zaproponowane przez ONZ towarzyszące obchodom Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Podkreśla ono potrzebę kreowania wspierającego i włączającego społeczeństwa, w którym osoby autystyczne mogą rozwijać się i realizować swój potencjał. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim podejmujemy takie działania już od dawna!

Koło Naukowe Wolontariatu, Uniwersyteckie Centrum Wsparcia UWM, Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami, zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniach związanych z obchodami X Światowego Miesiąca Wiedzy o Autyzmie na UWM.

Akcja będzie realizowana w przestrzeni mediów społecznościowych oraz naszego Uniwersytetu.

Zachęcamy do śledzenia oraz udostępniania postów publikowanych na FB, na fanpage'u  Koła Naukowego Wolontariatu w każdy kwietniowy wtorek.

Zapraszamy również do uczestnictwa w wydarzeniach stacjonarnych!

Harmonogram:

17.04.2024 projekcja filmu pt. „Temple Grandin”, reż. M. Jackson, godz. 11:00 – 13:00, Biblioteka Uniwersytecka, sala 104/S2

18.04.2024 szkolenie dla osób studiujących „ABC spektrum autyzmu”, godz.19:00-20:30, TEAMS, kod dostępu: 8jjkvpc

24.04.2024 Warsztaty Sensoryczne, godz. 11.30–15.00, hol główny w Bibliotece Uniwersyteckiej

24.04.2024 szkolenie dla pracowników „Wsparcie edukacyjne osób w spektrum autyzmu studiujących na UWM” , 11.30–13.30, Biblioteka Uniwersytecka, sala 116/S2

Serdecznie zapraszamy!

plakat obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy o Autyzmie na UWM