15 Stycznia 2024

Wydarzenia

Wydział Nauk Ekonomicznych i Wydział Geoinżynierii we współpracy z Instytutem Badań Gospodarczych/Institute of Economic Research zapraszają na międzynarodowe seminarium naukowe pt. Who and where? Life satisfaction and mobility patterns in Italy and Sweden.

Wydarzenie odbędzie się 22 stycznia 2024 r. o godz. 11.00 via Ms Teams (link: http://tinyurl.com/4xd9epvz).

Gośćmi spotkania będą przedstawiciele włoskiego i szwedzkiego sektora badawczego. Prof. Marta Meleddu jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym University of Sassari (Department of Economics and Business) we Włoszech. Dr Krister Sandberg (senior adviser) reprezentuje z kolei szwedzką rządową jednostkę Transport Analysis (Trafikanalys Stockholm).

Podczas seminarium zaprezentowane zostaną najnowsze wyniki badań Prof. Marty Meleddu dotyczące poziomu satysfakcji z życia w warunkach zmiany miejsca zamieszkania z terenów miejskich na obszary wiejskie. Natomiast dr Krister Sandberg zaprezentuje zwyczaje i wzorce mobilności z uwzględnieniem warunków geograficznych i nawiązaniu do współczesnych zmian socjoekonomicznych.

Na wydarzenie serdecznie zapraszają organizatorki - Małgorzata Kędzior-Laskowska z Katedry Rynku i Konsumpcji na Wydziale Nauk Ekonomicznych oraz Elżbieta Zysk z Katedry Analiz Przestrzennych i Rynku Nieruchomości Wydziału Geoinżynierii.

seminarium plakat