Gietrzwałdzkie Dni Nauki i Ssztuki, 2017

Serdecznie zapraszamy do udziału w Gietrzwałdzkich Dniach Nauki i Sztuki. Odbędą się one w dniach 6-7 listopada 2017 i zakończą archidiecezjalne obchody 140.rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Miejsca, w których odbędą się okolicznościowe wydarzenia: Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, Wydział Teologii UWM w Olsztynie, Wydział Sztuki UWM w Olsztynie, Bazylika konkatedralna św. Jakuba w Olsztynie. 

Dni zostaną otwarte przez abpa Edmunda Piszcza, w poniedziałek, w Gietrzwałdzie, o godz. 9. Tego dnia, o godz. 12 będzie odprawiona Msza św., którą celebrować będzie bp Jacek Jezierski.

W ramach Gietrzwałdzkich Dni Nauki i Sztuki są przewidziane:

1) Ogólnopolskie Seminarium naukowe pt. Matka Boża Gietrzwałdzka w wierze, pobożności, teologii i sztuce - dawniej i dziś. Perspektywa regionalna i uniwersalna. Pierwszego dnia (6 XI) obrady będą w Gietrzwałdzie od godz. 9 do ok. 17. Drugiego dnia obrady będą na Wydziale Teologii od godz. 14.30 do 16.30.

2) Międzynarodowe Sympozjum naukowe pt. Objawienia maryjne XIX i XX wieku wobec potrzeb duszpasterskich współczesnego pokolenia chrześcijan". Obrady odbędą się we wtorek (7 XI) od godz. 9 do 14.30, na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie.
Dzień wcześniej, czyli w poniedziałek (6 XI), w ramach sympozjum odbędzie się otwarcie wystawy i koncert - oba wydarzenia przygotowane przez Wydział Sztuki UWM w Olsztynie. Otwarce wystawy o godz. 18.30, w gmachu Wydziału Sztuki (ul. Szrajbera). Koncert odbędzie się w Katedrze po Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 20.

Szczegóły dotyczące GDNS są tu: http://uwm.edu.pl/ztdif/gietrzwald/