Pozytywna atestacja platformy LMS ILIAS

Zakończyła się atestacja platformy e-learningowej LMS ILIAS Wydziału Studiów Technicznych Społecznych UWM w Ełku.  Dzięki otrzymaniu pozytywnej oceny, platforma uwmelk.edu.pl znalazła się w oficjalnym wykazie instalacji ILIAS funkcjonujących w międzynarodowym środowisku akademickim, administracji publicznej oraz gospodarce.

Oprogramowanie LMS ILIAS jest ukierunkowane na osiąganie celów kształcenia oraz doskonalenia zawodowego. Kluczowymi zaletami są: (1) umożliwienie efektywnego tworzenie kursów i materiałów szkoleniowych poprzez oferowanie narzędzi oraz szablonów do automatyzacji pracy, (2) zastosowanie grup i kursów zapewniających zarządzanie, współdzielenie materiałów – grupy i kursy agregują inne funkcjonalności takie jak: moduły nauczania, słowniki, wiki, fora, czaty, ankiety, testy, słowniki, pliki, (3) zapewnienie wielu sposobów dostarczania treści dydaktycznych, jako modułów nauczania. Dzięki interoperacyjności istnieje możliwość wymiany kursów z innymi podmiotami użytkującymi podobne platformy e-learningowe.

Największym użytkownikiem LMS ILIAS jest Uniwersytet w Kolonii, gdzie na platformie zarejestrowanych jest ok. 105 tysięcy aktywnych kont. W Polsce atestację posiadały dotychczas jedynie trzy platformy. Należy podkreślić, że informacje związane z wprowadzaniem e-learningu w WSTiS są umieszczane na wydziałowych profilach w mediach społecznościowych: Twitter, Facebook, Instagram oraz kanał YouTube.

Źródło: