Zwycięscy konkuru „Of Death and Dying” na rezydencji we Włoszech

Olsztńska „Pracownia Tańca Pryzmat” pod kierownictwem i choreografią Katarzyny Grabińskiej  wraz z współpracującym z zespołem nad stroną wizualną spektaklu Tondą Kinoko (dr hab. Antonim Grzybek) w wyniku otwartego, kilkuetapowego, międzynarodowego konkursu „Of Death and Dying”, otrzymała nagrodę w postaci zaproszenia na dwutygodniową rezydencję artystyczną organizowaną przez stowarzyszenie Associacione Culturale Dello Scompiglio we włoskiej Toskanii. Konkurs skierowany był do artystów z różnych dziedzin sztuki (wizualnej, teatralnej, muzycznej itp.) z całego świata, ale co należy podkreślić, jedynym laureatem spoza Włoch był właśnie nasz projekt.

Program rezydencyjny obejmował pracę nad spektaklem tańca współczesnego pt. „Over Ground”,  W procesie twórczym wzięli udział tancerze, między innymi studenci i absolwenci naszego uniwersytetu: Katarzyna Rutkowska, Marta Jakimicha, Paulina Spiel, Monika Parafiniuk, Łukasz Szleszynski. Multimedialną scenografię do spektaklu na podstawie autorskich sekwencji animacyjnych generowanych i modyfikowanych w czasie rzeczywistym stworzył dr hab. Antoni Grzybek, wykładowca w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki.

10 listopada odbył się premierowy pokaz pracy przed włoską publicznością, podsumowujący rezydencję w Tenuta Dello Scompiglio w Vorno.