Sztuka w mieście. Świeto Wydziału Sztuki. Niebieskie piórko.

Wydział Sztuki to jednostka, która aktywnie uczestniczy w wielu inicjatywach muzycznych i plastycznych na terenie naszego miasta i poza nim. Pośród wielu artystycznych imprez jest jedna wyjątkowa, planowana i aranżowana przez studentów i pracowników przez cały rok- to Święto Wydziału Sztuki które w tym roku odbędzie się pt. "Sztuka w mieście. Niebieskie Piórko".
14 czerwca Instytut Sztuk Pięknych oraz Instytut Muzyki wyjdą ze swoją twórczością oraz różnymi artystycznymi atrakcjami do wszystkich mieszkańców Olsztyna. Bez względu na wiek i zainteresowania odbiorców, każdy kto przyjdzie tego dnia na Rynek Starego Miasta w okolicę Sceny Staromiejskiej znajdzie tam coś dla siebie!
Artyści plastycy, pracownicy Instytutu Sztuk Pięknych przygotowali atrakcyjne i niebanalne warsztaty twórcze. Swoich sił będzie można spróbować w ceramice, kaligrafii, rysunku i fotografii. Studenci również zadbali o to aby nie było nudno i przygotowali perfomacnce -niespodziankę, wspólne malowanie oraz rysowanie portretów. Organizatorzy zapraszają także do udziału w konkursie Kaligraficznym Niebieska Stalówka, ale to tylko niektóre atrakcje plastyków.
O oprawę muzyczną zadba Instytut Muzyki. Na scenie staromiejskiej zaprezentują się studenci i wykładowcy tej jednostki. Usłyszymy utwory jazzowe, muzykę poważną, cowery oraz projekt muzyczny zatytułowany "Lata 20-ste lata30-ste".
Od godziny 10.00 do godziny 13.00 drzwi budynku Wydziału Sztuki będą otwarte dla gości zainteresowanych specyfiką i kulisami działalności Wydziału. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia pracowni plastycznych i muzycznych, wysłuchania prezentacji wokalno - instrumentalnych "na żywo" i obejrzenia wystawy w niedawno powstałej galerii studenckiej Przepompownia Sztuki. O tym "Czego szuka współczesna sztuka", opowie
dr Anna Drońska podczas wykładu, po którym zapraszamy na pokaz studenckich filmów animowanych z pracowni dr hab. Antoniego Grzybka.

PROGRAM do pobrania

fot. Ścibor Ciepielewski