Smacznie i aktywnie obchodzono Światowy Dzień Żywności na WNoŻ UWM w Olsztynie

Dnia 17 października,  w Kortowie na Placu Cieszyńskim  przed głównym budynkiem  Wydziału Nauki o Żywności, przy pl. Cieszyńskim jeden  odbył się  Turniej Trzech Kociołków – akcja heppeningowa zwiazana ze Światowym Dniem Żywności, zorganizowana przez  Wydziału Nauki o Żywności oraz Bank Żywności w Olsztynie. A głównym celem akcji było uświadomienie przedstawicielom młodego pokolenia  problemu marnotrawienia żywności oraz jego skali. 

W turnieju wzięli udział: 

  1. Współpracujący z Bankiem Żywności,  szef kuchni Maciej Maciejewski wraz z drużyną z Banku Żywności
  2. Przedstawiciele Zespołu Szkół Gastronomicznych w Olsztynie oraz 
  3. Koło Naukowe Gastronomii Sztuki Kulinarnej Wydzialu Nauki o Żywności UWM w Olsztynie.

Drużyny, miały  do dyspozycji pełnowartościową żywność, ale z krótkim terminem przydatności do spożycia. żywność, a przygotowane przez drużyny przysmaki przypadły wszystkim zgromadzonym na placu. 

Turniej poprzedził przemarsz barwnego korowodu uczniów szkół średnich z parkingu przy starej pętli na Plac Cieszyński 1. W trakcjie happeningu prezentowane były także filmy oraz edukacyjne zwiazane z problemem marnotrawienia żywnosci.  W związku z tym, że u podstaw piramidy żywieniowej znajduje się aktywność fizyczna, uczestnicy happeningu mieli okazję wzięcia udziału w ćwiczeniach przy muzyce oraz pod okiem instruktora UWM. 

Zdjecia oraz relacje z imprezy znajdują się na fanpage Wydziału Nauki o Żywności: https://www.facebook.com/Wydzia%C5%82-Nauki-o-%C5%BBywno%C5%9Bci-UWM-Olsztyn-216909851692457/