Katedra Fizyki i Biofizyki zaprasza na wykład, 27 kwietnia 2017

Szanowni Państwo,

Katedra Fizyki i Biofizyki UWM w Olsztynie zaprasza pracowników, doktorantów i studentów na uniwersytecki wykład otwarty dr. hab. Jacka Jemielitego, prof. UW,

który odbędzie się 27 kwietnia 2017 roku (czwartek) o godz. 12:00 w sali 307 Biblioteki Uniwersyteckiej.

Tytuł wykładu: Chemiczne modyfikacje mRNA jako krok w kierunku terapii genowej: komercjalizacja i nowe wyzwania.

Abstrakt: Wiele chorób cywilizacyjnych w tym choroby nowotworowe nieustannie stanowi niezwykle istotny problem nawet dla społeczeństw wysokorozwiniętych i walka z nimi wymaga opracowywania nowych metod terapeutycznych. Jedną z nadziei na poprawę tej sytuacji jest tak zwana terapia genowa, w której terapeutyk dostarcza się w postaci genetycznego przepisu, który następnie ulega ekspresji w komórkach pacjenta. Podczas wykładu przedstawione zostaną główne problemy oraz ich rozwiązania pozwalające na zastosowanie RNA jako czynnika terapeutycznego w terapii genowej. Będzie to również historia jak od badań podstawowych przejść do ich komercjalizacji.

Poniżej link do informacji o odkryciu zespołu dr. hab. Jacka Jemielitego, prof. UW

Serdecznie zapraszamy,

Pracownicy Katedry Fizyki i Biofizyki