Dr inż. Tomasz Sawicki na stażu naukowym w Uniwersytecie Stanowym Pensylwanii

My dopiero zaczynamy myśleć o intensywniejszej pracy w nowym roku akademickim, a niektórzy zdobywają nową wiedzę właśnie teraz i to na innym kontynencie:)
Obecnie na aż półrocznym stażu naukowym w Uniwersytecie Stanowym Pensylwanii (Penn State University) przebywa dr inż. Tomasz Sawicki z Katedry Żywienia Człowieka.
Penn State University jest jednym z największych i najlepszych publicznych Uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych, który w całym stanie posiada aż 24 kampusy.
"W ramach stażu poznaję metody badacze związane z nową dziedziną nauki jaką jest LIPIDOMIKA (w skrócie, dziedzina nauki zajmująca się analizą jakościową i ilościową lipidów występujących w układach biologicznych). Prowadzone badania związane są z określeniem wpływu składników żywności na profil i zawartość kwasów tłuszczowych oraz oksylipin, które powstają w wyniku utleniania wielonienasyconych kwasów tłuszczowych" - donosi Pan Doktor.
Życzymy Panu Doktorowi dalszego zapału w odkrywaniu nowych metod badawczych oraz zadowolenia z pobytu w tak odległym miejscu.