English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Koła naukowe

O Stronie

Kontakt

mgr inż. Michał Kozłowski

michal.kozlowski@uwm.edu.pl

Statystyki

Użytkowników : 862
Artykułów : 132
Zakładki : 6
Odsłon : 296577

Współpraca

B&R

Subskrypcja RSS


Nowa Publikacja PDF Drukuj
poniedziałek, 14 maja 2012 10:34

sg0001Dr inż. Grzegorz Boruta,
Dr hab. inż. Andrzej Piętak, prof. UWM 
" Mechatronika samochodu. Układy bezpieczeństwa czynnego i biernego" 

Intensywny rozwój systemów mechatronicznych nastąpił pierwotnie w dziedzinie uzbrojenia i sprzętu wojskowego, by szybko znaleźć właściwe i rozległe miejsce w konstrukcji cywilnych pojazdów samochodowych. Współczesny samochód jest złożonym systemem technicznym, którego konstrukcja i produkcja są oparte na najnowszych osiągnięciach wielu różnych dziedzin nauki. Synteza mechaniki i budowy maszyn, elektroniki i elektrotechniki, automatyki i teorii sterowania, informatyki, inżynierii materiałowej, chemii i biologii prowadzi wprost do powstania inteligentnych systemów mechatronicznych.

Więcej…
 
Transport podwieszany PDF Drukuj
czwartek, 10 maja 2012 13:05

certyfikat 600

Studenci mechatroniki pracujący pod kierunkiem dr inż. Michała Śmieji zdobyli trzecie miejsce w konkursie "Xplore New automation award 2012". W konkursie organizowanym raz na cztery lata przez niemiecką firmę Phoenix Contact, zajmującą się techniką połączeń elektrycznych i automatyką przemysłową, startowały zespoły z całego świata. 

Nie było łatwo zakwalifikować się do konkursu, w którym do tej pory żaden zespół z Polski nie zdobył wyróżnienia. Wybudowanie modelu nie byłoby możliwe, gdyby nie finansowa pomoc macierzystej uczelni. Choć w pierwszym etapie jury ze wszystkich złożonych projektów teoretycznych wyróżniło sto najlepszych z całego świata i dało tym zespołom pieniądze na ich realizację, to nagroda, którą zdobyli studenci UWM wystarczała jedynie na zakup elektroniki do projektu. Aby model mógł funkcjonować rektor UWM przeznaczył na ten cel dodatkowe środki na część mechaniczną, m.in. tory, rozjazdy, wózki, przekładnie itp., która wym. Studenci sami zaprojektowali i częściowo wykonali elementy systemu.

Więcej…
 
V Konkurs Mechatroniczny PDF Drukuj
czwartek, 22 marca 2012 13:57
katedra

18 kwietnia 2012 roku odbyła się V edycja Wojewódzkiego Otwartego Konkursu Mechatronicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Do pierwszego etapu przystąpiło 27 osób wytypowanych z poszczególnych szkół.

Więcej…
 
eduroam PDF Drukuj
czwartek, 08 marca 2012 11:55

eduroam

 

W budynku naszej katedry (jak również w niedużej odległości) dostępna jest sieć łączności bezprzewodowej z internetem EDUROAM.

 

Eduroam (ang. Educational Roaming) jest międzynarodowym projektem sieci edukacyjnej.

Umożliwia dostęp do Internetu pracownikom i studentom ośrodków akademickich w całej europie. Nie jest wymagana zmiana konfiguracji, kiedy korzystamy
z eduroam w różnych miejscach. Dzięki przystąpieniu do projektu eduroam, uzyskujemy możliwość korzystania z darmowej sieci w wielu ośrodkach
całej Europy (http://www.eduroam.org) i Polski (http://www.eduroam.pl).

Parametry Sieci - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski


Nazwa sieci (ssid): eduroam

Obsługiwane standardy sieci: 802.11a/b/g

Uwierzytelnianie: WPA i WPA2

Szyfrowanie: TKIP i AESAby móc skorzystać z sieci Eduroam wymagane jest posiadanie aktywnego konta oraz odpowiednio skonfigurowany system operacyjny. Szczegółowe informacje na temat podłączenia do sieci na stronie Jak się podłączyć?

 

Informacje odnośnie działania sieci i zakładania konta znajdują się na stronie www.eduroam.uwm.edu.pl.

 
Mikulas PDF Drukuj
poniedziałek, 06 czerwca 2011 10:52

Miło nam poinformować, iż w dniach 27.04 - 30.04 pracownicy Naszej Katedry (Szymon Nitkiewicz, Maciej Mikulski, Kamil Duda) uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji Naukowej: "10th INTERNATIONAL TECHNICAL SYSTEMS DEGRADATION CONFERENCE" w Liptowskim Mikulaszu. Na konferencji mgr Maciej Mikulski wygłosił swój referat pt."...", natomiast mgr Szymon Nitkiewicz prezentował wyniki prac prowadzonych wraz z dr. Piotrem Drogoszem. Na konferencji nawiązano nowe znajomości i kontakty naukowe, przy okazji zbierając wiele cennych dościadczeń.

Mikulas

milka 2
3 4
5 6
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 10
MECHATRONIKA |