English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Koła naukowe

O Stronie

Kontakt

mgr inż. Michał Kozłowski

michal.kozlowski@uwm.edu.pl

Statystyki

Użytkowników : 865
Artykułów : 133
Zakładki : 6
Odsłon : 308450

Współpraca

B&R

Subskrypcja RSS


News
V edycja studiów podyplomowych "Mechatronika, diagnostyka i rzeczoznawstwo samochodowe" PDF Drukuj
poniedziałek, 26 czerwca 2017 14:52

W dniach 24-25 czerwca 2017 r. odbyło się ostatnie spotkanie  uczestników V edycji studiów podyplomowych "Mechatronika, diagnostyka i rzeczoznawstwo samochodowe", podczas, którego wszyscy słuchacze obronili swoje prace dyplomowe z bardzo dobrymi wynikami.

Zapraszamy na na kolejną edycję. Nabór rozpoczynamy w lipcu a kończymy  30.09.2017 r.

spotkanie

 
Wariacje z Nauką 2017 - Ełk PDF Drukuj
wtorek, 13 czerwca 2017 08:15

W dniach 2-3.06.2017 pracownicy WNT  uczestniczyli w imprezie p.n. Wariacje z Nauką organizowanej przez ełcki Park Technologiczny. Była to już piąta edycja tego wydarzenia, którego celem jest promocja technologii i techniki.

Więcej…
 
Mechatronika II stopnia PDF Drukuj
poniedziałek, 12 czerwca 2017 20:25

Celem kształcenia na kierunku mechatronika II stopnia jest uzyskanie przez absolwenta wszechstronnej wiedzy z zakresu matematyki, mechaniki analitycznej, drgań mechanicznych, wytrzymałości materiałów i sztucznej inteligencji. Ponadto absolwent zdobywa wiedzę z dyscyplin kierunkowych w zakresie zaawansowanego komputerowego wspomagania projektowania, sensoryki i analizy sygnałów, zaawansowanej elektroniki i dynamiki układów mechatronicznych. Zdobywa wiedzę z zakresu teorii maszyn i mechanizmów zaawansowanego programowania sterowników PLC, zapoznając się szczegółowo z informatycznym środowiskiem naukowo-technicznym w mechatronice (Mat-Lab, Simulink, Catia,       E Plan, itp.) Duży nacisk położony jest na sterowanie manipulatorów i robotów oraz na układy komunikacyjne w mechatronice. Podczas studiów student posiada możliwość wyboru przedmiotów obieralnych (po jednym z dwu w każdym semestrze) obejmujących zagadnienia OZE lub alternatywnych napędów maszyn, systemy inteligentnego budynku i systemów SCADA, diagnostyki i homologacji maszyn lub robotów autonomicznych.

Więcej…
 
Seminarium doktoranckie PDF Drukuj
poniedziałek, 05 czerwca 2017 15:01

Seminarium doktoranckie

31.05.2017 r. w katedrze Mechatroniki i ETI odbyło się seminarium naukowe, na którym doktoranci zaprezentowali wyniki swoich dotychczasowych badań i dociekań naukowych.

Mgr. Inż. Michał Kozłowski przedstawił stan zaawansowania prac nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji i sieci neuronowych w rozpoznaniu obrazów w celu optymalizacji procesu produkcyjnego w browarnictwie.

Zaprezentowane przez mgr inż. Kamila Dudę wyniki prac  badawczych oraz redakcyjnych dotyczących kompozycji paliw mineralnych i odnawialnych oraz ich wpływu na działanie silnika o zapłonie samoczynnym wywołały ożywioną dyskusję. Stwierdzono, że doktorant powinien przystąpić w najbliższym czasie do egzaminów przed Komisją Egzaminacyjną.

Mgr inż. Arkadiusz Olejnik w swoich dociekaniach zajmuje się gazowym agregatem kogeneracyjnym systemów elektromobilnych. Stan zaawansowania prac pozwala na wnioskowanie o otwarcie przewodu doktorskiego.

Mgr inż. Radomir Wojnowski zakończył wstępne obliczenia i pomiary w zakresie wpływu ABS na długość drogi hamowania motocykli. Prezentacja wykazała zdefiniowane cele i zadania.

Uczestnicy seminarium aktywnie uczestniczyli w dyskusji po każdej prezentacji.

mkduarek2mm

all

  

 
Studia stacjonarne II stopnia na kierunku Mechatronika PDF Drukuj
czwartek, 30 marca 2017 08:49

Już niedługo rozpoczynamy nabór na studia stacjonarne II stopnia na kierunku Mechatronika, które rozpoczną się w październiku 2017 r.

Czekamy na was !!!!plakat wnt minidpi

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 11
MECHATRONIKA |