English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Koła naukowe

O Stronie

Kontakt

mgr inż. Michał Kozłowski

michal.kozlowski@uwm.edu.pl

Statystyki

Użytkowników : 864
Artykułów : 132
Zakładki : 6
Odsłon : 306670

Współpraca

B&R

Subskrypcja RSS


News
V Konkurs Mechatroniczny Galeria PDF Drukuj
wtorek, 08 maja 2012 07:50

img 4175

powitanie uczestników i opiekunów

(dr inż. Marzena Wilamowska-Korsak - Prodziekan ds. studiów i studentów i prof. Andrzej Piętak)

img 4193

zapisy i losowanie grup

(mgr inż. Miłosz Meus)

img 4177

organizatorzy w dobrym nastroju...

img 4198

i się zaczęło...

dsc 5611

a w  sali obok

dsc 5612

prof A. Piętak też postanowił się sprawdzić

img 4229

nadszedł czas surowej oceny

img 4247

i ogłoszenia listy laureatów pierwszego etapu

dsc 5624

losowanie stanowisk do wykonania zadania finałowego (dr inż. Piotr Drogosz)

img 4255

nie było łatwo...

img 4264

w oczekiwaniu na wyniki mgr M. Mikulski wygłosił referat

img 4272

a student III roku Mechatroniki - Tomasz Gogolewski,  zaprezentował model transportu podwieszanego

 dsc 5636

ogłoszenie wyników i rozdanie nagród

(od prawej Wojciech Prokocki - starosta Bartoszycki, prof. Andrzej Piętak, prof. Jadwiga Wyszkowska - prorektor ds. studenckich, Jan Chojecki - prezes NOT Olsztyn, Wojciech Sypko - dyrektor Pionu Data Center Sprint)

dsc 5638

najpierw drużynowych

 

img 4331

następnie indywidualnych

img 4337

później nadszedł czas podziękowań

dsc 5652

wspólnych zdjęć

dsc 5656

i wywiadów

 

 
V Konkurs Mechatroniczny PDF Drukuj
czwartek, 22 marca 2012 13:57
katedra

18 kwietnia 2012 roku odbyła się V edycja Wojewódzkiego Otwartego Konkursu Mechatronicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Do pierwszego etapu przystąpiło 27 osób wytypowanych z poszczególnych szkół.

Więcej…
 
eduroam PDF Drukuj
czwartek, 08 marca 2012 11:55

eduroam

 

W budynku naszej katedry (jak również w niedużej odległości) dostępna jest sieć łączności bezprzewodowej z internetem EDUROAM.

 

Eduroam (ang. Educational Roaming) jest międzynarodowym projektem sieci edukacyjnej.

Umożliwia dostęp do Internetu pracownikom i studentom ośrodków akademickich w całej europie. Nie jest wymagana zmiana konfiguracji, kiedy korzystamy
z eduroam w różnych miejscach. Dzięki przystąpieniu do projektu eduroam, uzyskujemy możliwość korzystania z darmowej sieci w wielu ośrodkach
całej Europy (http://www.eduroam.org) i Polski (http://www.eduroam.pl).

Parametry Sieci - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski


Nazwa sieci (ssid): eduroam

Obsługiwane standardy sieci: 802.11a/b/g

Uwierzytelnianie: WPA i WPA2

Szyfrowanie: TKIP i AESAby móc skorzystać z sieci Eduroam wymagane jest posiadanie aktywnego konta oraz odpowiednio skonfigurowany system operacyjny. Szczegółowe informacje na temat podłączenia do sieci na stronie Jak się podłączyć?

 

Informacje odnośnie działania sieci i zakładania konta znajdują się na stronie www.eduroam.uwm.edu.pl.

 
Mikulas PDF Drukuj
poniedziałek, 06 czerwca 2011 10:52

Miło nam poinformować, iż w dniach 27.04 - 30.04 pracownicy Naszej Katedry (Szymon Nitkiewicz, Maciej Mikulski, Kamil Duda) uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji Naukowej: "10th INTERNATIONAL TECHNICAL SYSTEMS DEGRADATION CONFERENCE" w Liptowskim Mikulaszu. Na konferencji mgr Maciej Mikulski wygłosił swój referat pt."...", natomiast mgr Szymon Nitkiewicz prezentował wyniki prac prowadzonych wraz z dr. Piotrem Drogoszem. Na konferencji nawiązano nowe znajomości i kontakty naukowe, przy okazji zbierając wiele cennych dościadczeń.

Mikulas

milka 2
3 4
5 6
 
inauguracja PDF Drukuj
środa, 13 października 2010 09:01

Szanowni Czytelnicy, a zwłaszcza studenci i nauczyciele

Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

Drodzy studenci

Z wielką przyjemnością informuję Państwa, że mimo zmniejszenia się populacji studenckiej w naszym Uniwersytecie, kierunek „Mechatronika” cieszył się olbrzymim zainteresowaniem podczas rekrutacji studentów na 1 rok studiów. Niestety, dla znacznej części zabrakło miejsca, ponieważ przyznany nam limit miejsc został szybko wyczerpany. Mam nadzieję, że przyjęliśmy dobrych studentów – nie pozwolą się „wylać” po 1 lub 2 semestrze. Wielką satysfakcję sprawia mi także fakt, że jeszcze obecnie przychodzą do mnie studenci z innych kierunków, pragnący się przepisać na mechatronikę. Ja oczywiście nie jestem decydentem; uważam jednak że warto spróbować.

W ub. roku akademickim pozyskaliśmy aparaturę naukową z Funduszu Rozwoju Ściany Wschodniej. Wykorzystujemy ją także do bieżącej działalności dydaktycznej.

Studenci kierunku Mechatronika,

Uczycie się w nowoczesnej jednostce naukowo-dydaktyczne. W niczym już nie ustępujemy najlepszym europejskim ośrodkom dydaktycznym. Prężnie tu działa Koło Naukowe Studentów (na II i III roku). Nasi studenci są laureatami konkursów europejskich; (patrz strona Katedry); założyliśmy tu także studenckie koło Stowarzyszenia Energetyków Polskich; będziemy starać się o uprawnienia energetyczne SEP.

Pracownicy naszej Katedry, uzyskawszy dostęp do nowoczesnej aparatury naukowej, prowadzą ważne prace naukowe (2 granty badawcze własne MNiSzW, 2 granty strategiczne, 2 otwarte przewody doktorskie). Jako kierownik i organizator Katedry Mechatroniki mogę zapewnić pracowników WNT, że właśnie tu znaleźć można ciekawą (i płatną) pracę naukową i dydaktyczną, bez biegania na sobotnio-niedzielne wykłady do prywatnych, konkurencyjnych uczelni w rozpoczętym roku akademickim.

Życzę wszystkim studentom naszego kierunku (i innych kierunków) zdobycia pożytecznej wiedzy i bardzo dobrych ocen podczas studiów. Nie przegapcie tej szansy. Zapewniam, w imieniu zespołu Katedry, że pomożemy Wam w tym.

 

PS. W ub. tygodniu w niedzielę w Katedrze zapaliła się wadliwa instancja elektryczno-bezpiecznikowa. Tylko dzięki odwadze i opanowaniu Pana dr Michała Śmieji nie doszło do zniszczenia i spalenia się naszej Katedry. Dziękujemy Ci, Panie Michale.

Z okazji nadchodzącego "Dnia Nauczyciela" wszystkim nauczycielom UWM i szkół średnich w Olsztynie życzenia owocnej pracy składają belfrowie z Katedry Mechatroniki.

dr hab.inż. Andrzej Piętak, prof. UWM

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 11
MECHATRONIKA |