English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Koła naukowe

O Stronie

Kontakt

mgr inż. Michał Kozłowski

michal.kozlowski@uwm.edu.pl

Statystyki

Użytkowników : 864
Artykułów : 132
Zakładki : 6
Odsłon : 306678

Współpraca

B&R

Subskrypcja RSS


News
VI Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych na UWM PDF Drukuj
piątek, 10 kwietnia 2015 10:57

kongress1aW dniach 22-24 czerwca 2015 r. Polskie Towarzystwo Naukowe Silników Spalinowych we współpracy z Wydziałem Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie organizuje VI Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych. Chcielibyśmy, aby wzorem poprzednich edycji Kongresu był on forum wymiany doświadczeń pomiędzy specjalistami reprezentującymi naukę, badania i przemysł. Obserwujemy, że coraz częściej w pracach naukowo-badawczych biorą udział zespoły interdyscyplinarne, wymagające współdziałania w różnych obszarach nauki i przemysłu. Dlatego liczymy na udział w Kongresie nie tylko specjalistów z branży silników spalinowych, ale także z dziedzin pokrewnych.

R
ejestracja dostępna pod adresem:
http://www.kongres.ptnss.pl/rejestracja

 
Automatyczny teatr lalek PDF Drukuj
wtorek, 17 marca 2015 15:24

dyplom mini

 

Studenci mechatroniki:

-Szymon Dunajski
-Adam Masyk
-Jakub Krajewski
-Bartosz Pszczółkowski
-Wojciech Dubis

pracujący pod kierunkiem dr inż. Michała Śmieji zdobyli trzecie miejsce w konkursie "Xplore New automation award 2015". W konkursie organizowanym przez niemiecką firmę Phoenix Contact, zajmującą się techniką połączeń elektrycznych i automatyką przemysłową, startowały zespoły z całego świata. 

Wykonany w ramach konkursu xplore New Automation Award 2015 projekt to automatyczny teatr lalek. Projekt służy do nauki sterowania i odtwarzania sekwencji wykonywanych przez drewniana marionetkę teatralną. Klasyczne poruszanie się lalką, polega na tym, że aktor porusza i steruje krzyżakiem, który jest podczepiony do części ciała lalki. W przypadku projektu człowieka zastąpił sterownik PLC a zamiast do krzyżaka, każda część ciała za pomocą nitki połączona jest z kołem umieszczonym na wale silnika. Dodatkowo w projekcie zastosowano napęd liniowy w osi x oraz obrotnicę, co pozwaliło znacząco zwiększyć ilość sekwencji wykonywanych przez marionetkę. Marionetka została specjalnie wykonana na potrzeby projektu.
Więcej informacji na stronie

 

lalka   maszyna   lalka2

 
Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki 2014 PDF Drukuj
sobota, 27 września 2014 19:31

Katedra Mechatroniki i Eti bardzo mocno zaangażowała się w organizację tegorocznych Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Każdego dnia zaplanowaliśmy szereg atrakcji pod hasłem „Roboty LEGO dla każdego”.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii Zdjęć z tego wydarzenia 
alt

Przez trzy dni dzieci i młodzież szkolna mogła samodzielnie budować, sterować i programować roboty. W przygotowanych konkursach wzięło udział ponad 150 osób! Wręczyliśmy Dyplomy Mistrza najlepszym uczestnikom a wszystko zawdzięczamy organizatorom:

  • dr hab. inż. Andrzej Piętak, prof. UWM
  • dr inż. Piotr Drogosz
  • mgr Józef Rogaczewski
  • mgr Ewa Siwczuk
  • mgr inż. Michał Kozłowski
  • Krzysztof Obuchowicz - Student II roku Mechatroniki
Więcej…
 
Obrona rozprawy doktorskiej mgr Macieja Mikulskiego PDF Drukuj
poniedziałek, 23 czerwca 2014 10:02

W dniu 15 czerwca 2014 odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Macieja MIKULSKIEGO nt. „Budowa dwufazowego modelu spalania w wielopaliwowym silniku o zapłonie samoczynnym” z dziedziny nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn.

Komisja Doktorska w tajnym głosowaniu wypowiedziała się, przy braku głosów przeciwnych i wstrzymujących się, za przyjęciem publicznej obrony rozprawy doktorskiej Pana mgr Macieja Mikulskiego oraz, za wystąpieniem z wnioskiem do rady Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie o nadanie Panu mgr Maciejowi Mikulskiemu stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie: budowa i eksploatacja maszyn, specjalność: modelowanie silników spalinowych.
Rada Wydziału w dniu 22 czerwca 2014 podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora nauk technicznych Panu mgr Maciejowi Mikulskiemu.

 
Szkolenie dla studentów kierunku Mechatronika w przedsiębiorstwie OBRAM PDF Drukuj
wtorek, 25 marca 2014 12:05

W dniu 14.03.2014 r. studenci Mechatroniki odbyli szkolenie w przedsiębiorstwie OBRAM. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.DSC09589

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 11
MECHATRONIKA |