English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Koła naukowe

Statystyki

Użytkowników : 871
Artykułów : 135
Zakładki : 6
Odsłon : 343568

Współpraca

B&R

Subskrypcja RSS


Seminarium doktoranckie PDF Drukuj
poniedziałek, 05 czerwca 2017 15:01

Seminarium doktoranckie

31.05.2017 r. w katedrze Mechatroniki i ETI odbyło się seminarium naukowe, na którym doktoranci zaprezentowali wyniki swoich dotychczasowych badań i dociekań naukowych.

Mgr. Inż. Michał Kozłowski przedstawił stan zaawansowania prac nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji i sieci neuronowych w rozpoznaniu obrazów w celu optymalizacji procesu produkcyjnego w browarnictwie.

Zaprezentowane przez mgr inż. Kamila Dudę wyniki prac  badawczych oraz redakcyjnych dotyczących kompozycji paliw mineralnych i odnawialnych oraz ich wpływu na działanie silnika o zapłonie samoczynnym wywołały ożywioną dyskusję. Stwierdzono, że doktorant powinien przystąpić w najbliższym czasie do egzaminów przed Komisją Egzaminacyjną.

Mgr inż. Arkadiusz Olejnik w swoich dociekaniach zajmuje się gazowym agregatem kogeneracyjnym systemów elektromobilnych. Stan zaawansowania prac pozwala na wnioskowanie o otwarcie przewodu doktorskiego.

Mgr inż. Radomir Wojnowski zakończył wstępne obliczenia i pomiary w zakresie wpływu ABS na długość drogi hamowania motocykli. Prezentacja wykazała zdefiniowane cele i zadania.

Uczestnicy seminarium aktywnie uczestniczyli w dyskusji po każdej prezentacji.

mkduarek2mm

all

  

 
MECHATRONIKA |