English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Koła naukowe

O Stronie

Kontakt

mgr inż. Michał Kozłowski

michal.kozlowski@uwm.edu.pl

Statystyki

Użytkowników : 864
Artykułów : 132
Zakładki : 6
Odsłon : 306749

Współpraca

B&R

Subskrypcja RSS


Zostań magistrem mechatroniki PDF Drukuj
wtorek, 07 lutego 2017 16:00

grafikaZgodnie z Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Nauk Technicznych otrzymał uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku „mechatronika”.

Program studiów obejmuje między innymi: mechanikę analityczną, drgania mechaniczne, wytrzymałość materiałów i sztuczną inteligencję. Student zdobędzie wiedzę z dyscyplin kierunkowych w zakresie zaawansowanego komputerowego wspomagania projektowania, sensoryki i analizy sygnałów, zaawansowanej elektroniki i dynamiki układów mechatronicznych, z zakresu teorii maszyn i mechanizmów zaawansowanego programowania sterowników PLC, zapoznając się szczegółowo z informatycznym środowiskiem naukowo-technicznym w mechatronice (Mat-Lab, Simulink, Catia, E Plan, itp.) Duży nacisk położony jest na sterowanie manipulatorów i robotów oraz na układy komunikacyjne w mechatronice.

Studia skierowane są do absolwentów studiów inżynierskich na kierunkach technicznych. Absolwent studiów magisterskich będzie przygotowany do pracy w biurach konstrukcyjnych i prototypowych, koncernach rozwijających innowacyjne technologie w przedsiębiorstwach, w jednostkach projektowych i badawczo-rozwojowych, w szkołach średnich.

Pierwszy nabór już w roku akademickim 2017/2018!

 
MECHATRONIKA |