Koła naukowe

mgr Józef Rogaczewski

wykładowca

Ur. 14.04.1950r.

W Katedrze pełni funkcje dodatkowe:

• osoba odpowiedzialna za „Laboratorium Technologii Drewna i Tworzyw Drzewnych" oraz „Laboratorium Materiałoznawstwa Drzewnego",
  • opiekun roku na kierunku ETiI,
  • opiekun Koła Naukowego „Młodych technologów drewna" /działalność zawieszona/.

Zainteresowania naukowe:

• Projektowanie procesów technologicznych.
  • Badanie fizyko-chemiczne drewna i tworzyw drzewnych.
  • Modelowanie konstrukcji funkcjonalnych.
  • Bionika.
  • Postęp techniczny i technologiczny.
  • Inżynieria pierwszego kontaktu.

Wykształcenie:

1969r.-1972r. -Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Olsztynie - kierunek Wychowanie Techniczne z Fizyką, studia dzienne licencjackie.

1973r.-1977r.-Politechnika Warszawska - zaoczne studia na Międzywydziałowym Studium Kształcenia Nauczycieli Przedmiotów Technicznych w Warszawie.

1980r.-1982r.-zaoczne studia doktoranckie na Wydziale Mechanicznej Technologii Drew01.09.1972

2009 – seminarium pt. Tworzenie projektów oraz przygotowywanie wniosków w ramach Funduszy Strukturalnych UE zaświadczenie nr rejestru 044/2009/

Przebieg pracy zawodowej:

01.09.1972r. Asystent naukowo techniczny - Wyższa Szkoła Nauczycielska w Olsztynie - Katedra Wychowania Technicznego

01.10.1977r. Asystent - Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Olsztynie - Katedra Wychowania Technicznego

01.10.1983r. Główny technolog - SI Synteza Olsztyn

01.07.1990r. Wykładowca - Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Olsztynie - Instytut Wychowania Technicznego

01.01. 2001r. Wykładowca - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Katedra Edukacji Technicznej i Informatycznej

Istotny dorobek naukowy:

1. K..Meisner, J.Rogaczewski 1994.Krzesło. Nagroda Rektora ASP w Krakowie. Katalog Biennale Sztuki Projektowania. Kraków.

2. K..Meisner, J.Rogaczewski 1997.Lampa. I nagroda. Katalog Biennale Sztuki Projektowania. Kraków.

3. A. Blinowski, J.Rogaczewski On the order of singularity at V-shaped notches in anistropic bodies. March 30, 2000r.

Udział w ogólnopolskich wystawach:

1. Galeria Bunkier Sztuki. Kraków 1994. Krzesło.

2. Galeria Bielska BWA. Bielsko-Biała 1994. Krzesło.

3. Jesienne Targi Artykułów Konsumpcyjnych. Poznań 1994. Wszystko dla domu,Krzesło.

4. Muzeum Narodowe w Poznaniu. 1995r. Krzesło 94

5. Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie 1995r. Dobry Wzór'95 - Inspiracje

6. Galeria Bunkier Sztuki. Kraków 1997. Lampa.

7. Galeria Bielska BWA. Bielsko-Biała 1997. Lampa.

8. Jesienne Targi Artykułów Konsumpcyjnych. Poznań 1997.Wszystko dla domu, Lampa

Aktualne badania:

• Wpływ wytłoków i śruty rzepakowej na wartość energetyczną pelet i zrębków drewnianych.
  • Metody badań: DSC, Bomba kalorymetryczna, analizator składu spalin, pomiar wilgotności metodą wagową.

Uczestnictwo w konferencjach, seminariach i sympozjach:

2012- Poznań – Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Techniczna, „Hybrydowe technologie modyfikacji powierzchni narzędzi do obróbki drewna",Organizator:

Politechnika Koszalińska, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Patronat Honorowy: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

2011- Poznań – warsztaty „Fabryka mebli na żywo" Organizator: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Patronat Honorowy:

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

2009 - Olsztyn - Uniwersytet Warmińsko- Mazurski - Systemy mechatroniczne – przyszłość szkolnictwa zawodowego.

Nagrody i wyróżnienia w konkursach międzynarodowych:

• Nagroda i medal Rektora ASP w Krakowie za krzesło pt.„Ilusion"- Kraków 1994r.
  • I nagroda za lampę pt."Chmurka Magritt'a"Kraków 1997r.

MECHATRONIKA |