English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Koła naukowe

O Stronie

Kontakt

mgr inż. Michał Kozłowski

michal.kozlowski@uwm.edu.pl

Statystyki

Użytkowników : 861
Artykułów : 132
Zakładki : 6
Odsłon : 293217

Współpraca

B&R

Subskrypcja RSS


Katedra Mechatroniki - UWM
Studia stacjonarne II stopnia na kierunku Mechatronika PDF Drukuj Email
czwartek, 30 marca 2017 08:49

Już niedługo rozpoczynamy nabór na studia stacjonarne II stopnia na kierunku Mechatronika, które rozpoczną się w październiku 2017 r.

Czekamy na was !!!!plakat wnt minidpi

 
PRACA DYPLOMOWA (przygotowanie do złożenia) PDF Drukuj Email
środa, 15 lutego 2017 11:32
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 30/2015 Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 17 kwietnia 2015 r. w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie wprowadzono elektroniczne Archiwum Prac Dyplomowych. (http://bip.uwm.edu.pl/node/4648).
W związku z powyższym student ma obowiązek zamieszczenia swojej pracy w APD
i postępowania według instrukcji znajdującej się na: http://apd.uwm.edu.pl (konto CAS).
 
ABY AKTYWOWAĆ LINK NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ DO PRACOWNIKA KATEDRY (MILENA BORZYMOWSKA Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) I PRZESŁAĆ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ INFORMACJE:
 
• IMIĘ NAZWISKO STUDENTA
• NR ALBUMU
• TYTUŁ PRACY
• IMIĘ NAZWISKO PROMOTORA
 
Więcej…
 
Zostań magistrem mechatroniki PDF Drukuj Email
wtorek, 07 lutego 2017 16:00

grafikaZgodnie z Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Nauk Technicznych otrzymał uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku „mechatronika”.

Program studiów obejmuje między innymi: mechanikę analityczną, drgania mechaniczne, wytrzymałość materiałów i sztuczną inteligencję. Student zdobędzie wiedzę z dyscyplin kierunkowych w zakresie zaawansowanego komputerowego wspomagania projektowania, sensoryki i analizy sygnałów, zaawansowanej elektroniki i dynamiki układów mechatronicznych, z zakresu teorii maszyn i mechanizmów zaawansowanego programowania sterowników PLC, zapoznając się szczegółowo z informatycznym środowiskiem naukowo-technicznym w mechatronice (Mat-Lab, Simulink, Catia, E Plan, itp.) Duży nacisk położony jest na sterowanie manipulatorów i robotów oraz na układy komunikacyjne w mechatronice.

Studia skierowane są do absolwentów studiów inżynierskich na kierunkach technicznych. Absolwent studiów magisterskich będzie przygotowany do pracy w biurach konstrukcyjnych i prototypowych, koncernach rozwijających innowacyjne technologie w przedsiębiorstwach, w jednostkach projektowych i badawczo-rozwojowych, w szkołach średnich.

Pierwszy nabór już w roku akademickim 2017/2018!

 
Koło Naukowe Robotów Mobilnych - spotkanie integracyjne 26.10.2016 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 października 2016 12:03
tloKoło Naukowe Robotów Mobilnych - zaprasza wszystkich na 1 spotkanie integracyjne w semestrze zimowym.
Środa (26.10) godzina 13:00 sala A109.
 
Prócz integracji warto zastanowić się nad planem działania w najbliższym czasie i to będzie głównym tematem dyskusji.
(wszelkie kreatywne pomysły, które mogą zostać wcielone w życie - mile widziane).
 
Owoc współpracy Katedry Mechatroniki i ETI z Medycyną PDF Drukuj Email
czwartek, 22 września 2016 10:51

 

szymon nit

Pracownik naszej Katedry mgr inż. Szymon Nitkiewicz może przejść do historii medycyny. Skonstruował urządzenie do pomiaru siły mięśni u chorych na stwardnienie zanikowe boczne. Choroba, która bezlitośnie kładzie ludzi do łóżek.
Więcej informacji na: LINK lub w dzisiejszym wydaniu Gazety Olsztyńskiej
Fot. Grzegorz Czykwin

 

 
Spotkanie Michelin Polska S.A. z kadrą Katedry Mechatroniki i Edukacji Techniczno-Informatycznej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 10:36

W dniu 24 marca 2016 roku o godzinie 14.30 w sali 19 siedziby Katedry Mechatroniki i Edukacji Techniczno-Informatycznej Wydziału Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mieszczącej się w budynku przy ul. Słonecznej 46A spotkali się przedstawiciele Michelin Polska S.A. z siedzibą w Olsztynie z pracownikami Katedry Mechatroniki i ETI.

Więcej…
 
Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki 2015 PDF Drukuj Email
piątek, 25 września 2015 11:35

Po raz kolejny Katedra Mechatroniki mocno zaangażowała się w organizację tegorocznych, 13 z kolei Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Frekwencja uczestników przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Mimo to każdy młody naukowiec mógł poprzez zabawę zetknąć się z Mechatroniką.
Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są na naszym funpage. 

IMGP9444

 
Pan Profesor dr hab. Inż. Andrzej Piętak PDF Drukuj Email
piątek, 28 sierpnia 2015 13:34

Panie Profesorze

Gratulujemy nominacji profesorskiej i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej i zawodowej.

Pracownicy

Katedry Mechatroniki i Edukacji Techniczno - Informatycznej

 

 
VI Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 lipca 2015 20:48

W dniach 22-24 czerwca 2015 r. w Centrum Konferencyjnym UWM odbył się VI Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych. Organizatorami Kongresu byli: Uniwersytet Warmińsko – Mazurski (Katedra Mechatroniki i Edukacji Techniczno – Informatycznej na Wydziale Nauk Technicznych) oraz Polskie Towarzystwo Silników Spalinowych. W czasie Kongresu zostało wygłoszonych 38 referatów na sesjach plenarnych i panelowych oraz zaprezentowano 140 artykułów w formie posterowej. W Kongresie uczestniczyło ponad 250 osób z krajów europejskich, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Wartością dodaną tego wydarzenia była możliwość konfrontacji najnowszych osiągnięć nauki z technologiami stosowanymi w przemyśle.

Dużym zainteresowaniem, nie tylko uczestników Kongresu, cieszyły się stoiska firm z branży samochodowej, miłośników starych samochodów oraz sprzętu wojskowego. Firma Solaris zaprezentowała najnowszy autobus URBINO 12 z silnikiem EURO 6, TOYOTA najnowsze modele AVENSIS, COROLLA, YARIS z napędem hybrydowym. Członkowie Olsztyńskiego Klubu Motorowego zaprezentowali zabytkowe samochody, wśród których najstarsza była SYRENA 104 z 1969 r. Spośród sprzętu wojskowego największe zainteresowanie budził czołg „twardy” i BWP.IVKSS

 

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 2 z 6
MECHATRONIKA |