English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Koła naukowe

Statystyki

Użytkowników : 871
Artykułów : 135
Zakładki : 6
Odsłon : 343572

Współpraca

B&R

Subskrypcja RSS


Katedra Mechatroniki - UWM
Pan Profesor dr hab. Inż. Andrzej Piętak PDF Drukuj Email
piątek, 28 sierpnia 2015 13:34

Panie Profesorze

Gratulujemy nominacji profesorskiej i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej i zawodowej.

Pracownicy

Katedry Mechatroniki i Edukacji Techniczno - Informatycznej

 

 
VI Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 lipca 2015 20:48

W dniach 22-24 czerwca 2015 r. w Centrum Konferencyjnym UWM odbył się VI Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych. Organizatorami Kongresu byli: Uniwersytet Warmińsko – Mazurski (Katedra Mechatroniki i Edukacji Techniczno – Informatycznej na Wydziale Nauk Technicznych) oraz Polskie Towarzystwo Silników Spalinowych. W czasie Kongresu zostało wygłoszonych 38 referatów na sesjach plenarnych i panelowych oraz zaprezentowano 140 artykułów w formie posterowej. W Kongresie uczestniczyło ponad 250 osób z krajów europejskich, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Wartością dodaną tego wydarzenia była możliwość konfrontacji najnowszych osiągnięć nauki z technologiami stosowanymi w przemyśle.

Dużym zainteresowaniem, nie tylko uczestników Kongresu, cieszyły się stoiska firm z branży samochodowej, miłośników starych samochodów oraz sprzętu wojskowego. Firma Solaris zaprezentowała najnowszy autobus URBINO 12 z silnikiem EURO 6, TOYOTA najnowsze modele AVENSIS, COROLLA, YARIS z napędem hybrydowym. Członkowie Olsztyńskiego Klubu Motorowego zaprezentowali zabytkowe samochody, wśród których najstarsza była SYRENA 104 z 1969 r. Spośród sprzętu wojskowego największe zainteresowanie budził czołg „twardy” i BWP.IVKSS

 

 
Prace dyplomowe - konta APD PDF Drukuj Email
czwartek, 18 czerwca 2015 10:02

Szanowni Dyplomanci,

W związku z koniecznością oceny pracy dyplomowej (magisterskiej lub inżynierskiej) za pomocą modułu APD, osoby broniące pracę dyplomową na Katedrze Mechatroniki i ETI uprasza się o nadesłanie maila (przynajmniej tydzień przed planowanym terminem obrony) na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  zawierającego następujące informacje:

  1. Tytuł i rodzaj pracy,
  2. Imię, nazwisko i kierunek Dyplomanta,
  3. Imię i nazwisko Promotora,
  4. Imiona i nazwiska ewentualnych współautorów.

Krok ten jest niezbędny w celu aktywacji konta APD. Następnie, po uzyskanej odpowiedzi uprasza się o postępowanie zgodnie z instrukcją zawartą pod adresem:

https://apd.uwm.edu.pl/static-e042ea1/apd/img/student_tutorial_apd.pdf

 
Studia Podyplomowe „Mechatronika, diagnostyka i rzeczoznawstwo samochodowe PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 17:09

UWAGA!studia podyp

Katedra Mechatroniki i Edukacji Techniczno –Informatycznej zaprasza wszystkich zainteresowanych na Studia Podyplomowe „Mechatronika, diagnostyka i rzeczoznawstwo samochodowe”. W tym roku zapisy odbywają się internetowo poprzez główną stroną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurkiego w zakładce KANDYDACI » Studia Podyplomowe » Rejestracja na studia podyplomowe.

 

 
VI Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych na UWM PDF Drukuj Email
piątek, 10 kwietnia 2015 10:57

kongress1aW dniach 22-24 czerwca 2015 r. Polskie Towarzystwo Naukowe Silników Spalinowych we współpracy z Wydziałem Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie organizuje VI Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych. Chcielibyśmy, aby wzorem poprzednich edycji Kongresu był on forum wymiany doświadczeń pomiędzy specjalistami reprezentującymi naukę, badania i przemysł. Obserwujemy, że coraz częściej w pracach naukowo-badawczych biorą udział zespoły interdyscyplinarne, wymagające współdziałania w różnych obszarach nauki i przemysłu. Dlatego liczymy na udział w Kongresie nie tylko specjalistów z branży silników spalinowych, ale także z dziedzin pokrewnych.

R
ejestracja dostępna pod adresem:
http://www.kongres.ptnss.pl/rejestracja

 
Automatyczny teatr lalek PDF Drukuj Email
wtorek, 17 marca 2015 15:24

dyplom mini

 

Studenci mechatroniki:

-Szymon Dunajski
-Adam Masyk
-Jakub Krajewski
-Bartosz Pszczółkowski
-Wojciech Dubis

pracujący pod kierunkiem dr inż. Michała Śmieji zdobyli trzecie miejsce w konkursie "Xplore New automation award 2015". W konkursie organizowanym przez niemiecką firmę Phoenix Contact, zajmującą się techniką połączeń elektrycznych i automatyką przemysłową, startowały zespoły z całego świata. 

Wykonany w ramach konkursu xplore New Automation Award 2015 projekt to automatyczny teatr lalek. Projekt służy do nauki sterowania i odtwarzania sekwencji wykonywanych przez drewniana marionetkę teatralną. Klasyczne poruszanie się lalką, polega na tym, że aktor porusza i steruje krzyżakiem, który jest podczepiony do części ciała lalki. W przypadku projektu człowieka zastąpił sterownik PLC a zamiast do krzyżaka, każda część ciała za pomocą nitki połączona jest z kołem umieszczonym na wale silnika. Dodatkowo w projekcie zastosowano napęd liniowy w osi x oraz obrotnicę, co pozwaliło znacząco zwiększyć ilość sekwencji wykonywanych przez marionetkę. Marionetka została specjalnie wykonana na potrzeby projektu.
Więcej informacji na stronie

 

lalka   maszyna   lalka2

 
Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki 2014 PDF Drukuj Email
sobota, 27 września 2014 19:31

Katedra Mechatroniki i Eti bardzo mocno zaangażowała się w organizację tegorocznych Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Każdego dnia zaplanowaliśmy szereg atrakcji pod hasłem „Roboty LEGO dla każdego”.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii Zdjęć z tego wydarzenia 
alt

Przez trzy dni dzieci i młodzież szkolna mogła samodzielnie budować, sterować i programować roboty. W przygotowanych konkursach wzięło udział ponad 150 osób! Wręczyliśmy Dyplomy Mistrza najlepszym uczestnikom a wszystko zawdzięczamy organizatorom:

  • dr hab. inż. Andrzej Piętak, prof. UWM
  • dr inż. Piotr Drogosz
  • mgr Józef Rogaczewski
  • mgr Ewa Siwczuk
  • mgr inż. Michał Kozłowski
  • Krzysztof Obuchowicz - Student II roku Mechatroniki
Więcej…
 
Obrona rozprawy doktorskiej mgr Macieja Mikulskiego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 czerwca 2014 10:02

W dniu 15 czerwca 2014 odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Macieja MIKULSKIEGO nt. „Budowa dwufazowego modelu spalania w wielopaliwowym silniku o zapłonie samoczynnym” z dziedziny nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn.

Komisja Doktorska w tajnym głosowaniu wypowiedziała się, przy braku głosów przeciwnych i wstrzymujących się, za przyjęciem publicznej obrony rozprawy doktorskiej Pana mgr Macieja Mikulskiego oraz, za wystąpieniem z wnioskiem do rady Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie o nadanie Panu mgr Maciejowi Mikulskiemu stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie: budowa i eksploatacja maszyn, specjalność: modelowanie silników spalinowych.
Rada Wydziału w dniu 22 czerwca 2014 podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora nauk technicznych Panu mgr Maciejowi Mikulskiemu.

 
Szkolenie dla studentów kierunku Mechatronika w przedsiębiorstwie OBRAM PDF Drukuj Email
wtorek, 25 marca 2014 12:05

W dniu 14.03.2014 r. studenci Mechatroniki odbyli szkolenie w przedsiębiorstwie OBRAM. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.DSC09589

 

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 3 z 6
MECHATRONIKA |