English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Koła naukowe

O Stronie

Kontakt

mgr inż. Michał Kozłowski

michal.kozlowski@uwm.edu.pl

Statystyki

Użytkowników : 861
Artykułów : 132
Zakładki : 6
Odsłon : 293217

Współpraca

B&R

Subskrypcja RSS


Katedra Mechatroniki - UWM
Prace dyplomowe - konta APD PDF Drukuj Email
czwartek, 18 czerwca 2015 10:02

Szanowni Dyplomanci,

W związku z koniecznością oceny pracy dyplomowej (magisterskiej lub inżynierskiej) za pomocą modułu APD, osoby broniące pracę dyplomową na Katedrze Mechatroniki i ETI uprasza się o nadesłanie maila (przynajmniej tydzień przed planowanym terminem obrony) na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  zawierającego następujące informacje:

 1. Tytuł i rodzaj pracy,
 2. Imię, nazwisko i kierunek Dyplomanta,
 3. Imię i nazwisko Promotora,
 4. Imiona i nazwiska ewentualnych współautorów.

Krok ten jest niezbędny w celu aktywacji konta APD. Następnie, po uzyskanej odpowiedzi uprasza się o postępowanie zgodnie z instrukcją zawartą pod adresem:

https://apd.uwm.edu.pl/static-e042ea1/apd/img/student_tutorial_apd.pdf

 
Studia Podyplomowe „Mechatronika, diagnostyka i rzeczoznawstwo samochodowe PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 17:09

UWAGA!studia podyp

Katedra Mechatroniki i Edukacji Techniczno –Informatycznej zaprasza wszystkich zainteresowanych na Studia Podyplomowe „Mechatronika, diagnostyka i rzeczoznawstwo samochodowe”. W tym roku zapisy odbywają się internetowo poprzez główną stroną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurkiego w zakładce KANDYDACI » Studia Podyplomowe » Rejestracja na studia podyplomowe.

 

 
VI Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych na UWM PDF Drukuj Email
piątek, 10 kwietnia 2015 10:57

kongress1aW dniach 22-24 czerwca 2015 r. Polskie Towarzystwo Naukowe Silników Spalinowych we współpracy z Wydziałem Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie organizuje VI Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych. Chcielibyśmy, aby wzorem poprzednich edycji Kongresu był on forum wymiany doświadczeń pomiędzy specjalistami reprezentującymi naukę, badania i przemysł. Obserwujemy, że coraz częściej w pracach naukowo-badawczych biorą udział zespoły interdyscyplinarne, wymagające współdziałania w różnych obszarach nauki i przemysłu. Dlatego liczymy na udział w Kongresie nie tylko specjalistów z branży silników spalinowych, ale także z dziedzin pokrewnych.

R
ejestracja dostępna pod adresem:
http://www.kongres.ptnss.pl/rejestracja

 
Automatyczny teatr lalek PDF Drukuj Email
wtorek, 17 marca 2015 15:24

dyplom mini

 

Studenci mechatroniki:

-Szymon Dunajski
-Adam Masyk
-Jakub Krajewski
-Bartosz Pszczółkowski
-Wojciech Dubis

pracujący pod kierunkiem dr inż. Michała Śmieji zdobyli trzecie miejsce w konkursie "Xplore New automation award 2015". W konkursie organizowanym przez niemiecką firmę Phoenix Contact, zajmującą się techniką połączeń elektrycznych i automatyką przemysłową, startowały zespoły z całego świata. 

Wykonany w ramach konkursu xplore New Automation Award 2015 projekt to automatyczny teatr lalek. Projekt służy do nauki sterowania i odtwarzania sekwencji wykonywanych przez drewniana marionetkę teatralną. Klasyczne poruszanie się lalką, polega na tym, że aktor porusza i steruje krzyżakiem, który jest podczepiony do części ciała lalki. W przypadku projektu człowieka zastąpił sterownik PLC a zamiast do krzyżaka, każda część ciała za pomocą nitki połączona jest z kołem umieszczonym na wale silnika. Dodatkowo w projekcie zastosowano napęd liniowy w osi x oraz obrotnicę, co pozwaliło znacząco zwiększyć ilość sekwencji wykonywanych przez marionetkę. Marionetka została specjalnie wykonana na potrzeby projektu.
Więcej informacji na stronie

 

lalka   maszyna   lalka2

 
Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki 2014 PDF Drukuj Email
sobota, 27 września 2014 19:31

Katedra Mechatroniki i Eti bardzo mocno zaangażowała się w organizację tegorocznych Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Każdego dnia zaplanowaliśmy szereg atrakcji pod hasłem „Roboty LEGO dla każdego”.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii Zdjęć z tego wydarzenia 
alt

Przez trzy dni dzieci i młodzież szkolna mogła samodzielnie budować, sterować i programować roboty. W przygotowanych konkursach wzięło udział ponad 150 osób! Wręczyliśmy Dyplomy Mistrza najlepszym uczestnikom a wszystko zawdzięczamy organizatorom:

 • dr hab. inż. Andrzej Piętak, prof. UWM
 • dr inż. Piotr Drogosz
 • mgr Józef Rogaczewski
 • mgr Ewa Siwczuk
 • mgr inż. Michał Kozłowski
 • Krzysztof Obuchowicz - Student II roku Mechatroniki
Więcej…
 
Obrona rozprawy doktorskiej mgr Macieja Mikulskiego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 czerwca 2014 10:02

W dniu 15 czerwca 2014 odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Macieja MIKULSKIEGO nt. „Budowa dwufazowego modelu spalania w wielopaliwowym silniku o zapłonie samoczynnym” z dziedziny nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn.

Komisja Doktorska w tajnym głosowaniu wypowiedziała się, przy braku głosów przeciwnych i wstrzymujących się, za przyjęciem publicznej obrony rozprawy doktorskiej Pana mgr Macieja Mikulskiego oraz, za wystąpieniem z wnioskiem do rady Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie o nadanie Panu mgr Maciejowi Mikulskiemu stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie: budowa i eksploatacja maszyn, specjalność: modelowanie silników spalinowych.
Rada Wydziału w dniu 22 czerwca 2014 podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora nauk technicznych Panu mgr Maciejowi Mikulskiemu.

 
Szkolenie dla studentów kierunku Mechatronika w przedsiębiorstwie OBRAM PDF Drukuj Email
wtorek, 25 marca 2014 12:05

W dniu 14.03.2014 r. studenci Mechatroniki odbyli szkolenie w przedsiębiorstwie OBRAM. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.DSC09589

 

 
Studia podyplomowe - informacje PDF Drukuj Email
czwartek, 02 sierpnia 2012 00:00

 STUDIA PODYPLOMOWE

Celem studiów podyplomowych jest uzyskanie najnowszej i praktycznie przydatnej wiedzy oraz nowych kwalifikacji w zakresie: budowy i funkcjonowania współczesnych samochodów w tym mechatroniki samochodowej, zagadnień bezpieczeństwa samochodu, diagnostyki i badań pojazdów oraz motoryzacyjnych zagrożeń środowiska.

MECHATRONIKA, DIAGNOSTYKA

I RZECZOZNAWSTWO SAMOCHODOWE (V edycja)

Organizowane w Katedrze Mechatroniki i Edukacji Techniczno-Informatycznej Wydziału Nauk Technicznych UWM

Krótka charakterystyka studiów

W ramach studium przedstawione będą trzy podstawowe grupy przedmiotów związanych z: budową, zasadami działania i eksploatacją układów mechatronicznych współczesnych samochodów, diagnostyczną oceną ich stanu technicznego oraz zagadnienia związane z kompetencjami rzeczoznawcy samochodowego. Studia podyplomowe adresowane są do pracowników szeroko rozumianego zaplecza motoryzacji: pracowników stacji serwisowych i warsztatów samochodowych, pracowników Stacji Kontroli Pojazdów, rzeczoznawców samochodowych i likwidatorów szkód komunikacyjnych, nauczycieli szkół zawodowych wszystkich typów o profilu samochodowym, specjalistów innych branż pragnący zdobyć nowe, cenne kwalifikacje. Program studiów uwzględnia wymagania kompetencyjne Centrum Certyfikacji Rzeczoznawców Samochodowych oraz wymagania Transportowego Dozoru Technicznego w zakresie kompetencji diagnostów samochodowych. Studia Podyplomowe prowadzone będą w najnowocześniej w Polsce wyposażonych laboratoriach mechatroniki samochodowej przez uznanych specjalistów z całego kraju.

Zasady studiowania

 • Studia trwają 2 semestry, w miesiącach październik 2016 – czerwiec 2017. Łącznie 240 godzin zajęć dydaktycznych.
 • Uczestnicy studiów muszą legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych
 • Przyjęcie na studia – zgłoszenie ankietowe.
 • Limit miejsc: 30 osób, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń
 • Opłaty: pierwsza rata 1800 zł płatna do 31 października 2016 r., druga rata 1800 zł płatna do końca lutego 2017 r.
 • Kontrola postępów odbywa się na podstawie przeprowadzonych zaliczeń po głównych przedmiotach tematycznych.
 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych otrzymuje osoba, która spełni wszystkie wymogi formalne (w tym zapisy wynikające z ustawy, ma uregulowane wymagane opłaty, uzyska konieczne zaliczenia) i złoży pozytywnie ocenioną przez opiekuna pracę końcową oraz przystąpi i uzyska pozytywną ocenę z egzaminu końcowego.

Zapisy odbywają się poprzez stronę internetową https://irk.uwm.edu.pl/podyplomowe/katalog.Osoby, które prześlą kopię dyplomu studiów wyższych i wypełnioną ankietę zgłoszeniową otrzymają stosowne potwierdzenie z Sekretariatu Studiów Podyplomowych wraz z numerem konta bankowego, na które należy wpłacić należność za studia. Ankietę zgłoszeniową można uzyskać osobiście w sekretariacie Studiów Podyplomowych, listownie (ul. Słoneczna 46 A 10-710 Olsztyn), faxem ( 089 524 51 50) lub pocztą mailową ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

ZAPRASZAMY

 
Nowe koło naukowe robotyki (roboty Lego EV3) - spotkanie organizacyjne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 marca 2014 11:39

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane współpracą na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 19 marca 2014  (środa) w sali A109 (nowy budynek WNT) o godzinie 10:00.

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 3 z 6
MECHATRONIKA |