English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Koła naukowe

O Stronie

Kontakt

mgr inż. Michał Kozłowski

michal.kozlowski@uwm.edu.pl

Statystyki

Użytkowników : 865
Artykułów : 133
Zakładki : 6
Odsłon : 312209

Współpraca

B&R

Subskrypcja RSS


Katedra Mechatroniki - UWM
Dr inż. Kamil Duda - gratulujemy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 grudnia 2018 14:51

W dniu 13.12.2018 Rada Wydziału Nauk Technicznych, UWM w Olsztynie nadała stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn mgr inż. Kamilowi Dudzie

Gratulujemy Panu doktorowi i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Dr Szymon Nitkiewicz PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 października 2018 18:56

W dniu 22.10.2018 na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej odbyła się obrona pracy doktorskiej mgr Szymona Nitkiewicza.

Gratulujemy Panu doktorowi i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Zawiadomienie o obronie PDF Drukuj Email
piątek, 19 października 2018 07:56

zawiadomienie

 
Aktywacja konta w programie APD PDF Drukuj Email
wtorek, 24 kwietnia 2018 13:03

Aktywacji konta w programie APD można dokonać za pośrednictwem 
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
W mailu student powinien podać numer indeksu, tytuł pracy oraz nazwisko promotora.

 
Prace konkursowe konkursu Xplore PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 lutego 2018 20:13

film1 film2

 
V edycja studiów podyplomowych "Mechatronika, diagnostyka i rzeczoznawstwo samochodowe" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 czerwca 2017 14:52

W dniach 24-25 czerwca 2017 r. odbyło się ostatnie spotkanie  uczestników V edycji studiów podyplomowych "Mechatronika, diagnostyka i rzeczoznawstwo samochodowe", podczas, którego wszyscy słuchacze obronili swoje prace dyplomowe z bardzo dobrymi wynikami.

Zapraszamy na na kolejną edycję. Nabór rozpoczynamy w lipcu a kończymy  30.09.2017 r.

spotkanie

 
Wariacje z Nauką 2017 - Ełk PDF Drukuj Email
wtorek, 13 czerwca 2017 08:15

W dniach 2-3.06.2017 pracownicy WNT  uczestniczyli w imprezie p.n. Wariacje z Nauką organizowanej przez ełcki Park Technologiczny. Była to już piąta edycja tego wydarzenia, którego celem jest promocja technologii i techniki.

Więcej…
 
Mechatronika II stopnia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 czerwca 2017 20:25

Celem kształcenia na kierunku mechatronika II stopnia jest uzyskanie przez absolwenta wszechstronnej wiedzy z zakresu matematyki, mechaniki analitycznej, drgań mechanicznych, wytrzymałości materiałów i sztucznej inteligencji. Ponadto absolwent zdobywa wiedzę z dyscyplin kierunkowych w zakresie zaawansowanego komputerowego wspomagania projektowania, sensoryki i analizy sygnałów, zaawansowanej elektroniki i dynamiki układów mechatronicznych. Zdobywa wiedzę z zakresu teorii maszyn i mechanizmów zaawansowanego programowania sterowników PLC, zapoznając się szczegółowo z informatycznym środowiskiem naukowo-technicznym w mechatronice (Mat-Lab, Simulink, Catia,       E Plan, itp.) Duży nacisk położony jest na sterowanie manipulatorów i robotów oraz na układy komunikacyjne w mechatronice. Podczas studiów student posiada możliwość wyboru przedmiotów obieralnych (po jednym z dwu w każdym semestrze) obejmujących zagadnienia OZE lub alternatywnych napędów maszyn, systemy inteligentnego budynku i systemów SCADA, diagnostyki i homologacji maszyn lub robotów autonomicznych.

Więcej…
 
Seminarium doktoranckie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 15:01

Seminarium doktoranckie

31.05.2017 r. w katedrze Mechatroniki i ETI odbyło się seminarium naukowe, na którym doktoranci zaprezentowali wyniki swoich dotychczasowych badań i dociekań naukowych.

Mgr. Inż. Michał Kozłowski przedstawił stan zaawansowania prac nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji i sieci neuronowych w rozpoznaniu obrazów w celu optymalizacji procesu produkcyjnego w browarnictwie.

Zaprezentowane przez mgr inż. Kamila Dudę wyniki prac  badawczych oraz redakcyjnych dotyczących kompozycji paliw mineralnych i odnawialnych oraz ich wpływu na działanie silnika o zapłonie samoczynnym wywołały ożywioną dyskusję. Stwierdzono, że doktorant powinien przystąpić w najbliższym czasie do egzaminów przed Komisją Egzaminacyjną.

Mgr inż. Arkadiusz Olejnik w swoich dociekaniach zajmuje się gazowym agregatem kogeneracyjnym systemów elektromobilnych. Stan zaawansowania prac pozwala na wnioskowanie o otwarcie przewodu doktorskiego.

Mgr inż. Radomir Wojnowski zakończył wstępne obliczenia i pomiary w zakresie wpływu ABS na długość drogi hamowania motocykli. Prezentacja wykazała zdefiniowane cele i zadania.

Uczestnicy seminarium aktywnie uczestniczyli w dyskusji po każdej prezentacji.

mkduarek2mm

all

  

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6
MECHATRONIKA |