Pierwsze miejsce w Akademickim Konkursie EDPR University Challenge 2017.

Z przyjemnością informujemy że studenci Wydziału Nauk Technicznych:
Mateusz Pietkiewicz, Andrzej Ostrowski i Adam Wojtkowiak
pod kierunkiem doktora Krzysztofa Nalepy
ZAJĘLI PIERWSZE MIEJSCE
w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu
organizowanego przez EDP Renewables.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 11 października 2017 r. Ceremonię wręczenia nagród poprowadził dyrektor zarządzający EDPR w Polsce i Rumunii – José Juan Canales. W skład jury konkursu weszli: Łukasz Zagórski – zastępca dyrektora zarządzającego EDPR Polska, Robert Adamczewski – dyrektor działu rozwoju projektów w EDPR Polska, Telmo Vieira – partner w PremiValor Consulting oraz Agnieszka Przesmycka z Ministerstwa Energii. EDP Renewables to światowy lider rynku energii odnawialnej i jeden z największych na świecie producentów energii wiatrowej. Konkurs był skierowany do studentów uczelni wyższych i spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony wielu uczelni z całej Polski.

Tytuł zwycięskiego projektu, wykonanego przez studentów naszego Wydziału, to Elektryczna fala – falochrony produkujące elektryczność (Electric Wave – Breakwaters producing electricity).

Drugie miejsce zajęła praca Interaktywna platforma do optymalizacji magazynowania energii elektrycznej (Interactive Platform to Optimize Electrical Energy Storage), dzieło studentów Politechniki Poznańskiej. Trzecie miejsce zajęli studenci Politechniki Warszawskiej za pracę Eko pociąg – pociąg przyszłości (Eco Train – The Train of the Future).

W konkursie brał udział jeszcze jeden projekt z naszego Wydziału.
Autorami projektu byli studenci:
Sebastian Supiński i Patryk Dawid Pych
pod kierunkiem doktora Seweryna Lipińskiego.
Projekt pod tytułem Energy storage – from wind to gas
ZAKWALIFIKOWAŁ SIĘ DO FINAŁU KONKURSU.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY