Historia Drukuj

Katedra Onkologii zosta┼éa utworzona w lipcu 2008 roku. W sk┼éad Katedry Onkologii wchodz─ů: Klinika Radioterapii, Odzia┼é Kliniczny Chemioterapii i Odzia┼é Kliniczny Chirurgii Onkologicznej. Klinika i oddzia┼éy kliniczne funkcjonuj─ů w szpitalu ZOZ MSWiA z Warmi┼äsko-Mazurskim Centrum Onkologii.

Pracownicy katedry tworz─ů interdyscyplinarny zesp├│┼é tak jak interdyscyplinarna jest wsp├│┼éczesna onkologia. W Katedrze Onkologii obok lekarzy specjalist├│w ze wszystkim podstawowych specjalizacji onkologicznych pracuj─ů specjalista medycyny paliatywnej, specjalista radiodiagnostyki i biolog molekularny. M┼éody, ale ju┼╝ do┼Ťwiadczony zesp├│┼é, realizuje ambitne zadania badawcze takie jak badania kliniczne jak i badania podstawowe w zakresie onkologii molekularnej, kt├│ra stanowi przysz┼éo┼Ť─ç nowoczesnej onkologii.

Podstawowym obszarem dzia┼éa┼ä Katedry jest dydaktyka na Wydziale Nauk Medycznych UWM. Katedra Onkologii nale┼╝y do nielicznych w Polsce pe┼énoprofilowych Katedr Onkologii, realizuj─ůcych wszystkie zaj─Öcia z zakresu onkologii we w┼éasnym zakresie nie korzystaj─ůc z obcej bazy klinicznej i specjalistycznego sprz─Ötu do radioterapii.

Katedra Onkologii nale┼╝y do ASO (Akademickiej Sieci Onkologicznej) zrzeszaj─ůcej Uniwersytety Medyczne i Akademie Medyczne w Polsce. Celem ASO jest unowocze┼Ťnienie i unifikacja programu nauczania onkologii w Polsce. Zadania ASO s─ů realizowane przy pomocy ┼Ťrodk├│w z Narodowego Programu Walki z Chorobami Nowotworowymi.