Złota Łopatka 2017

Studenci kierunku lekarskiego zajęli 1. miejsce w kategorii zespołowej w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Anatomicznej „Golden Scapula", Scapula Aurea (Kraków, 27.05.). Po raz kolejny udowodnili, że nauczanie anatomii na Wydziale Nauk Medycznych UWM jest na najwyższym poziomie.
 
W szranki stanęli przedstawiciele 13 uczelni medycznych - zarówno studenci polskojęzyczni i anglojęzyczni.  Jest to konkurs organizowany dla studentów pierwszego roku kierunku lekarskiego. Biorą w nim udział studenci, którzy w swoich macierzystych uczelniach osiągnęli najwyższy poziom wiedzy w zakresie anatomii.

Co roku nasi studenci wracają ze "Złotej Łopatki" z nagrodami. W tym roku było podobnie. Studenci kierunku lekarskiego prowadzonego w języku angielskim w składzie: Victoria Sünkel, Vilma Ohlsson, Sören Hauschildt osiągnęli spektakularny sukces zajmując pierwsze miejsce w kategorii zespołowej.

Victora Sünkel oprócz zwycięstwa w kategorii drużynowej może poszczycić się także 3. miejscem w kategorii indywidualnej.

Zwycięzcy przyznają, że najwięcej trudności sprawiło im rozwiązywanie testu. W tym roku po raz pierwszy test składał się z 40 pytań wielokrotnego wyboru i 60 z jedną poprawną odpowiedzią. Część praktyczna konkursu tzw. szpilki także w tym roku uległa zmianie. Studenci musieli rozpoznać zaznaczoną strukturę oraz odpowiedzieć na krótkie pytanie teoretyczne na jej temat.

 

Wyniki konkursu:

Kategoria drużynowa:
1. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
2. Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
3. Gdański Uniwersytet Medyczny

Kategoria indywidualna:
1. Melad Gholamhossein (Gdański Uniwersytet Medyczny)
2. Styrk Settemsdal Skar (Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum)
3. Victoria Sünkel (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!