Aktualności Wydziału Nauk Medycznych
Zaproszenie na konferencję PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w dniu 23 września 2016r., w sali konferencyjnej Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie, przy ul. Jagiellońskiej 78, odbędzie się konferencja naukowa pt. „PULMONOLOGIA – PRZYPADKI KLINICZNE”. Celem konferencji jest wymiana poglądów i doświadczeń oraz prezentacja wyników badań dotyczących chorób układu oddechowego z uwzględnieniem tematyki leczenia nowotworów płuc. Mając na uwadze jak ważne są to problemy, chcemy na konkretnych przykładach pokazać, jakie trudności mogą pojawić się na każdym etapie opieki nad chorymi na te choroby, zarówno w diagnostyce, jak i w leczeniu. Za szczególnie pożądane uznaliśmy zbliżanie nauki do praktyki, stąd też poszczególne przypadki będą omawiać znani lekarze pulmonolodzy, pielęgniarki z dużym doświadczeniem w Klinice Pulmonologii, lekarze onkolodzy oraz inne osoby. Wierzymy przy tym, że konferencja w swojej formule spełni oczekiwania uczestników i pozwoli na pogłębienie wiedzy w trudnej dziedzinie leczenia chorób układu oddechowego.W związku z powyższym zapraszamy osoby zainteresowane tematyką do wzięcia udziału w konferencji. Jednocześnie informujemy, że koszt uczestnictwo w konferencji wynosi 0 zł.

Organizatorzy

 

Formularz zgłoszeniowy na Konferencję - Pulmonologia przypadki kliniczne (docx)

Formularz zgłoszeniowy na Konferencję - Pulmonologia przypadki kliniczne (pdf)

Program Konferencji - Pulmonologia przypadki kliniczne 23.09.2016 (docx)

Program Konferencji - Pulmonologia przypadki kliniczne 23.09.2016 (pdf)

Ulotka konferencyjna - Pulmonologia przypadki kliniczne (docx)

Ulotka konferencyjna - Pulmonologia przypadki kliniczne (pdf)

 

 
Centrum Medycyny Ekserymentalnej PDF Drukuj Email

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Medycyny Eksperymentalnej im. Emila Behringa (8.08.).

Centrum Medycyny Eksperymentalnej im. Emila Behringa to supernowoczesny, pięciokondygnacyjny obiekt o powierzchni ponad 1,8 tys. m2. Jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego rodzaju w Polsce.

więcej...

Sylwia Zadworna

 
Serwis rekrutacyjny UWM PDF Drukuj Email

domi rek1

 
PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo

 

uprzejmie informujemy, że Wydział Nauk Medycznych

prowadzi rekrutację na studia doktoranckie

(studia stacjonarne trzeciego stopnia).

 

Szczegółowe zasady dot. rekrutacji

 
Scapula Aurea 2016 PDF Drukuj Email

DSC 0070wwwStudenci I roku kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie po raz kolejny odnieśli olbrzymi sukces w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea i Golden Scapula, zorganizowanym we Wrocławiu w dniach 3-4 czerwca 2016r.

W konkursie zmagało się 61 studentów kierunków lekarskich zarówno polsko- jak i angielskojęzycznych z 11 uniwersytetów medycznych (Bydgoszcz, Warszawa, Gdańsk, Olsztyn, Wrocław, Białystok, Lublin, Kraków, Poznań, Kielce, Rzeszów). Egzamin składał się z trzech części: teoretycznej i dwóch praktycznych. W części teoretycznej studenci mieli do rozwiązania 100-pytaniowy test jednokrotnego wyboru z zakresu anatomii prawidłowej, anatomii klinicznej i neuroanatomii. Następnie uczestnicy identyfikowali szczegóły anatomiczne na preparatach sekcyjnych – 30 tzw. szpilek. W ostatniej części konkursu tzw. „dyskotece anatomicznej” - należało rozpoznać 40 struktur na obrazach radiologicznych TK i RM.

Łącznie do zdobycia było 200 punktów. Pan Piotr Kozera - student I roku kierunku lekarskiego w języku polskim z UWM w Olsztynie, zajął pierwsze miejsce w konkursie indywidualnym. Zespołowo studenci w składzie - Piotr Kozera, Joanna Matusiak, Albert Głaz, uplasowali się na miejscu drugim na 11 uczelni medycznych. Kierownik Katedry – prof. dr hab. n. med. Jerzy Gielecki serdecznie gratuluje zwycięzcom!

 
Pionierskie operacje PDF Drukuj Email
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym zespół chirurgów przeprowadził 4 eksperymentalne operacje wszczepienia stymulatora chorym w śpiączce. Podczas konferencji prasowej (19.05.). prof. Isao Morita, neurochirurg z Japonii poinformował, że jest spokojny widząc, że kondycja pacjentów po operacjach jest stabilna.
Sylwia Zadworna
 
PDF Drukuj Email

Wybrano Nowego Dziekana i Prodziekanów

Wydziału Nauk Medycznych

na kadencję 2016-2020

 

Wydziałowa Komisja Wyborcza uprzejmie informuje, że Nowym Dziekanem Wydziału Nauk Medycznych na kadencję 2016-2020 został

  • prof. dr hab. n. med. Andrzej Rynkiewicz

Nowymi Prodziekanami na kadencję 2016-2020 zostali:

  • dr hab. n. med. Elżbieta Jarocka-Cyrta, prof. UWM - Prodziekan ds. dydaktyki
  • prof. dr hab. n. med. Tomasz Stompór - Prodziekan ds. nauki
  • dr n. med. Rakesh Jalali - Prodziekan ds. kształcenia

 

 

Przewodniczący Wydziałowej Komisji Wyborczej
dr hab. Waldemar Grzegorzewski, prof. UWM

 
Ceremonia Białego Fartucha 2016 PDF Drukuj Email

W imieniu Rady Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mam zaszczyt zaprosić Państwa

na

Ceremonię Białego Fartucha 2016.

 

Ceremonia odbędzie się 7. maja 2016 o godz. 9.30Auli Kongresowej Centrum Konferencyjnego UWM, ul. Dybowskiego 11.

Dziekan Wydziału Nauk Medycznych UWM prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz

 


Transmisja online z Ceremonii Białego Fartucha 2016

 

Program uroczystości:

Otwarcie uroczystego posiedzenia Rady Wydziału Nauk Medycznych - powitanie zgromadzonych Gości i Studentów - przemówienie Dziekana

Ceremonia Białego Fartucha - prezentacja lekarzy (opiekunów studentów - Patrinus in Medicina) - obłóczenie studentów

Wręczenie Konwalii Dziekańskich

Wykład dr. hab. n. med. Marka Roslana, prof. UWM „Acute mountain sickness (AMS) - can urologist be helpful?”

Zakończenie uroczystości

 
 
Dyplomatorium Kierunku Lekarskiego 2016 PDF Drukuj Email

Zapraszamy do galerii zdjęć z Dyplomatorium!

 
"Nowości w rehabilitacji", konferencja PDF Drukuj Email

Katedra Neurologii i Neurochirurgii UWM, Katedra Anatomii UWM iUniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie zapraszają na konferencję „Nowości w rehabilitacji” w dniu 27.01.2016 w godz. 13:00­-14:30 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie ul.Warszawska 30 w auli im. Prof. Wojciecha Rowińskiego (III piętro nowy budynek szpitala)

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2