Aktualności Wydziału Nauk Medycznych
Spotkanie kadry dydaktycznej kierunku pielęgniarstwo z zespołem wizytującym Polskiej Komisji Akredytacyjnej PDF Drukuj Email

 

Uprzejmie informuję, że w dniach 25-26 kwietnia odbędzie się wizytacja Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kierunku pielęgniarstwo Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

 

Wszystkich Pracowników Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie zapraszamy na spotkanie kadry prowadzącej zajęcia na kierunku pielęgniarstwo z zespołem Polskiej Komisji Akredytacyjnej, które odbędzie się 25 kwietnia o godz. 15.00 w sali wykładowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (al. Warszawska 30). 

 

 
Spotkanie studentów z zespołem wizytującym Polskiej Komisji Akredytacyjnej PDF Drukuj Email

Wszystkich Studentów kierunku pielęgniarstwo Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie zapraszamy na spotkanie z zespołem wizytującym Polskiej Komisji Akredytacyjnej, które odbędzie się 25 kwietnia o godz. 12.00 w sali wykładowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (al. Warszawska 30). 

 
Rekrutacja na szkolenie z zakresu nowoczesnego kształcenia systemem nauczania problemowego (PBL) PDF Drukuj Email

Celem szkolenia jest zapoznanie pracowników Wydziału Nauk Medycznych UWM z nauczaniem problemowym (PBL) w medycynie. Zdobyta wiedza posłuży do dostosowania programów studiów do nowoczesnych standardów. Szkolenie organizowane jest dla 19 pracowników Wydziału Nauk Medycznych, w terminie 16- 27 czerwca 2014.

Termin rekrurtacji upływa 12 kwietnia.

Więcej informacji o rekrutacji na stronie projektu

 
XXI Giełda Wynalazków PDF Drukuj Email

11 lutego podczas uroczystości otwarcia XXI Giełdy Wynalazków w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie nastąpiło wręczenie nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia wynalazcze na arenie międzynarodowej w roku 2013. Wśród wyróżnionych naukowców znaleźli się  m. in. prof. Jerzy Gielecki z Katedry Anatomii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, prof. Wojciech Maksymowicz z Katedry Neurologii i Neurochirurgii UWM oraz prof. Andrzej Kukwa z Katedry Otorynolaryngologii UWM.

 

Prof. Jerzy Gielecki z Katedry Anatomii Wydziału Nauk Medycznych wraz z adiunkt dr Anną Żuradą oraz zespołem z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał nagrodę za system fuzji morfologicznej jako narzędzie planowania, szkolenia i dokumentowania operacji z wykorzystaniem intermodalnych obrazów 3D prezentowanych interaktywna techniką AR.

 

Prof. Wojciech Maksymowicz z Katedry Neurologii i Neurochirurgii Wydziału Nauk Medycznych przewodniczył natomiast zespołowi złożonemu z naukowców z Wydziału Nauk Technicznych UWM, który tworzyli dr inż. Michał Śmieja oraz mgr Szymon Nitkiewicz. Naukowcy otrzymali nagrodę za System obiektywnej oceny i monitorowania postępu leczenia niedowładu stopy.

 

Profesor Andrzej Kukwa z Katedry Otorynolaryngologii Wydziału Nauk Medycznych został wyróżniony dyplomami za dwa swoje wynalazki: Conopy Indirect Calorimetry System oraz System NMFlowMetaAnalyser.

 

Wynalazki olsztyńskich naukowców zdobyły uznanie na arenie międzynarodowej w listopadzie ubiegłego roku na brukselskich Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik "Brussels Innova 2013”.

 

Wraz z olsztyńskimi naukowcami w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wyróżnionych zostało 56 zespołów badawczych z całej Polski. Prezentowane tam innowacje nagradzano na światowych targach i wystawach wynalazków, m.in. na targach w Paryżu, Brukseli, Norymberdze, Seulu, Tajpej, Makau, Pradze, Sewastopolu, Kuala Lumpur, USA, Rumunii, Turcji oraz Chorwacji.

 

fot. Janusz Pająk

 
Oferta pracy, referent-sekretarka PDF Drukuj Email

Wydział Nauk Medycznych zatrudni osobę na stanowisku referent-sekretarka. Wymagane wykształcenie wyższe, biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, obsługa pakietu MS Office, dyspozycyjność.

List motywacyjny oraz CV prosimy nadsyłać na adres e-mail: wnm@uwm.edu.pl