SKN Progress
zaprasza do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu z rachunkowości
Progress Accounting Competition

Głównym założeniem konkursu jest pobudzenie i rozwijanie wśród młodych ludzi zainteresowań problematyką współczesnej rachunkowości. PAC to ogólnopolski konkurs z rachunkowości, skierowany do studentów z całej Polski, organizowany po raz drugi przez Studenckie Koło Naukowe Progress działające przy Uniwersytecie Łódzkim.
Wystarczy zarejestrować do 14 stycznia 2011 r. 3-osobową drużynę na stronie www.pac.org.pl, aby móc walczyć o netbooki, iPody, staże, bony szkoleniowe (o wartości do 3000 zł), a także mp3, dyski zewnętrzne, prenumeraty, książki i wiele innych nagród.
W konkursie należy przejść przez trzy etapy on-line, aby dotrzeć do czwartego finałowego etapu, który obędzie się w Łodzi na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Do finału, który odbędzie się 11 marca 2011r. zakwalifikuje się 10 najlepszych drużyn z całej Polski, finaliści konkursu zmierzą z zadaniami praktycznymi.

Zbierz 3-osobową drużynę i zarejestruj się na stronie internetowej konkursu www.pac.progress.org.pl

* * *
W roku akademickim 2010/2011 członkami naszego Koła są studenci UWM w Olsztynie: Iwona Kartasińska, Joanna Kiryluk, Paulina Komiażyk, Magdalena, Kowalska, Katarzyna Leszczyńska, Joanna Danuta Maksymiuk-Szczyglewska, Monika Naspińska, Anna Olszewska, Daniel Pruchniewski, Justyna Rosicka, Amelia Kasjana Samsel, Monika Stryjek, Aldona Czaplicka, Katarzyna Dubowska, Monika Szmyt.
Od 26.11.2010 r. prezesem KNR została Monika Szmyt studentka I roku MSU Zarządzania WNE UWM w Olsztynie.
Zapraszamy do uczestnictwa w naszym Kole osoby z innych kierunków, które interesują się rachunkowością.

SKN Progress
zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie z rachunkowości
 Progress Accounting Competition

Rusza organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Progress ogólnopolski konkurs z rachunkowości, którego głównym założeniem jest pobudzenie i rozwijanie wśród młodych ludzi zainteresowań problematyką współczesnej rachunkowości. W konkursie mogą brać udział trzyosobowe drużyny, zarejestrowane uprzednio na stronie internetowej konkursu. Sam konkurs składa się z czterech etapów. Pierwszy etap obejmuje rejestrację uczestników oraz przesłanie testów. Rejestracja musi nastąpić do dnia 19 stycznia 2010 roku.
Pierwsze trzy etapy odbywają się drogą elektroniczną, ostatni etap będzie odbywał się w marcu 2010 r. w Łodzi. W trakcie ostatniego etapu studenci z całej Polski staną do bezpośredniej rywalizacji.

* * *

4 grudnia 2009 r. Członkinie Koła Naukowego Rachunkowości, Sandra Brzozowska oraz Róża Derbash, wzięły udział w konferencji naukowej "Student aktywny? Akademicka i pozaakademicka działalność studentów" organizowanej przez Koło Naukowe Pedagogiki przy Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Członkinie KNR wystąpiły z referatem pt. "Możliwości rozwoju studentów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Podejmowanie pracy podczas studiów przez studentów Uniwersytetu". Konferencja miała na celu wymianę pomysłów i doświadczeń związanych z szeroko rozumianą działalnością studencką na rzecz ich własnego rozwoju, a szerokie spektrum przedstawianego problemu miało zapoznać słuchaczy z różnorodnymi formami aktywności, jaką mogą podjąć podczas trwania nauki na studiach.

* * *

Członkami naszego Koła są studenci UWM w Olsztynie: Aneta Bałdyga, Alicja Cyran, Żaneta Bort, Ewa Ejankowska, Sylwia Juckiewicz,Róża Derbash, Sandra Brzozowska, Magdalena Pruszkowska, Natalia Różańska, Agnieszka Renanas, Katarzyna Babicka, Dorota Majewska, Justyna Adamczyk, Daniel Pruchniewski.

W okresie od 26.01.2009 do 15.10.2009 r. Prezesem KNR była Natalia Różańska, a Sekretarzem Katarzyna Babicka - studentki III roku Zarzadzania WNE UWM w Olsztynie.

Od 15.10.2009 r. prezesem została Sandra Brzozowska, a sekretarzem Róża Derbash studentki III roku Zarzadzania WNE UWM w Olsztynie.

* * *

8-9 maja 2009 r na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim odbyło się XXXVIII Seminarium Kół Naukowych "KOŁA NAUKOWE SZKÓŁ TWÓRCZEGO DZIAŁANIA". Nasze Koło reprezentowały Żaneta Bort i Róża Derbash. Zaprezentowały temat "Marka jako istotny element wartości niematerialnych i prawnych oraz problemy związane z jej wyceną na przykładzie KOFOLA-HOOP S.A."