VIII Konferencja Naukowa pt. „Wyzwania rynku pracy, ubezpieczeń i polityki senioralnej w kontekście starzenia demograficznego"

W dniach 17-18 września 2018 r. odbędzie się VIII Konferencja Naukowa pt. „Wyzwania rynku pracy, ubezpieczeń i polityki senioralnej w kontekście starzenia demograficznego”, której organizatorem wzorem lat ubiegłych jest Katedra Polityki Społecznej i Ubezpieczeń Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przy współudziale Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN w Warszawie pod patronatem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie.

Konferencja od lat skupia wybitnych przedstawicieli nauki oraz praktyki z zakresu polityki społecznej, rynku pracy i ubezpieczeń oraz innych zagadnień z nimi związanych, z wielu ośrodków naukowych w Polsce oraz z zagranicy. W tegorocznej Konferencji udział wezmą m.in. prof. zw. dr hab. Gertruda Uścińska Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Lidia Ułanowska Dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz prof. Giuseppe Piccinni z Uniwersyteu w Bari we Włoszech.

Konferencję zapoczątkuje debata senioralna, w której poruszane będą aktualne problemy polityki senioralnej i wyzwania ją czekające w kontekście starzenia demograficznego. Następnie w sesjach referaty i dyskusje będą dotyczyły współczesnych problemów i wyzwań rynku pracy, zarówno w ujęciu sektorowym jak i regionalnym, polityki rodzinnej, polityki mieszkaniowej i in. oraz wyzwań i innowacji w zakresie ubezpieczeń, emerytur i dodatkowego oszczędzania emerytalnego.