Studenci WNE finalistami konkursu Ethics Challenge 2021!

2 czerwca 2021 roku, odbył się finał konkursu Ethics Challenge organizowanego przez polską filię CFA Society Poland. Ethics Challenge 2021 to już czwarta odsłona inicjatywy Stowarzyszenia, a celem konkursu jest popularyzacja etyki wśród studentów. Konkurs ma za zadanie promocję najwyższych standardów etycznych na rynkach finansowych. W ramach organizowanego przez CFA konkursu studenci z całej polski mieli za zadanie ocenić standardy etyczne w oparciu o specjalnie przygotowane studium przypadku. Do finału konkursu zakwalifikować się mogło jedynie 6 zespołów i co ciekawe jednym z nich był właśnie zespół studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych, UWM w Olsztynie.

Finał konkursu miał miejsce na platformie Zoom, a reprezentantami UWM w Olsztynie byli studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych w składzie: Conrad Chitanta, Katarzyna Brzóska oraz Weronika Radziulewicz. Co ciekawe, zespół ten jako drugi w historii naszego Wydziału zakwalifikował się do finału tak prestiżowego konkursu. Warto również dodać, że w tegorocznej edycji konkursu Ethics Challenge udało się zorganizować i pod opieką dr. Karola Wojtowicza (Katedra Finansów) wystawić dwie drużyny reprezentujące Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Podczas finału zespoły, którym udało się przejść kwalifikację miały za zadanie przedstawić przygotowane prezentacje oraz odpowiedzieć na pytania jurorów konkursu. Każdy zespół miał na swoje wystąpienie 15 minut, podczas których miał przekonać oceniających do słuszności swojej analizy dotyczącej zachowań pracowników instytucji finansowej. Po wystąpieniu następowała krótka sesja Q&A, podczas której finaliści mogli odpowiedzieć na pytania jurorów i doprecyzować przedstawione stanowiska i wnioski. Zwycięzcą konkursu zostali studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którzy w składzie 4 osób zdobyli nagrodę główną, czyli kwotę 10 000 złotych.

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności finalistom z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz opiekunowi GRATULUJEMY!

Kolejna edycja konkursu odbędzie się w przyszłym roku – już dziś zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. CFA Ethics Challenge to nie tylko szczypta rywalizacji, dużo zabawy, jeszcze więcej wiedzy i atrakcyjne nagrody, ale także ciekawe doświadczenie, które z pewnością wzbogaci CV każdego studenta, w szczególności wiążącego swoją przyszłość z finansami.

Link do konkursu (https://ethicschallenge.pl/home/index.html)

Kontakt do Katedry Finansów (katedra.finansow@uwm.edu.pl)

oraz opiekuna (karolw@uwm.edu.pl)