Realizowane Projekty i Granty - studia doktoranckie WKSiR

Idź do spisu treści

Menu główne:

Realizowane Projekty i Granty


PROJEKTY BADAWCZE I GRANTY REALIZOWANE PRZEZ DOKTORANTÓW


  Projekt badawczy finansowany przez NCN w konkursie Preludium 14 "Środowiskowe, beztlenowe bakterie z grupy Bacteroides fragilis - badania pionierskie". Kierownik projektu mgr inż. Sebastian Niestępski.

Projekt badawczy finansowany przez NCBiR w konkursie LIDER 9 nt. „Opracowanie technologii dezintegracji biomasy lignocelulozowej z wykorzystaniem pulsacyjnego pola elektrycznego". Okres realizacji od 01.01.2019 do 31.12.2021. Kierownik projektu mgr inż. Dawid Szwarc.

 Projekt badawczy finansowany przez NCN w konkursie Preludium 14 „Genotypowanie i fenotypowanie Triticum aestivum L. ssp. aestivum x T. aestivum ssp. spelta: zmienność cech jakościowych i odpornościowych wśród mieszańców", kod projektu 2017/27/N/NZ9/00058, Kierownik projektu mgr inż. Klaudia Goriewa-Duba

 Projekt badawczy finansowany przez NCN w konkursie Preludium 12 „Usuwanie azotu z frakcji ciekłej pofermentu w technologii granul tlenowych”. Kierownik projektu mgr inż. Piotr Świątczak


  Projekt badawczy finansowany przez NCN w konkursie PRELUDIUM 12 nt. "Środowiskowe, beztlenowe bakterie z grupy Bacteroides fragilis. Okres realizacji od 2017 do 2020 roku.  Kierownik projektu mgr inż. Sławomir Niestępski.

  
Projekt badawczy finansowany przez NCN w konkursie PRELUDIUM 12 nt. „Usuwanie azotu z frakcji ciekłej pofermentu w technologii granul tlenowych”. Okres realizacji od 11.09.2017 do 10.09.2019 roku.  Kierownik projektu mgr inż. Piotr Świątczak

  
Projekt badawczy finansowany przez NCN w konkursie PRELUDIUM 12 nt. „Stymulacja intensywności namnażania Chlorella vulgaris poprzez zastosowanie produktów beztlenowego oczyszczania ścieków mleczarskich”. Okres realizacji od 1.03.2017 do 28.02.2019 roku.  Kierownik projektu mgr inż. Karolina Szwarc.

  
Projekt badawczy finansowany przez NCN w konkursie PRELUDIUM 12 nt. "Badanie zmian i modelowanie zawartości węgla w biomasie roślin lignocelulozowych oraz w glebie na podstawie ilościowego i jakościowego różnicowania nawożenia" Okres realizacji od 09.2017 do 09.2019 roku.  Kierownik projektu mgr inż. Dariusz Niksa.
  
  
Projekt badawczy finansowany przez NCN w konkursie PRELUDIUM 13 nt. „Wpływ metody dezintegracji na ilość lipidów pozyskiwanych z biomasy mikroglonów Botryococcus braunii i Chlorella vulgaris oraz możliwość energetycznego wykorzystania odpadów poekstrakcyjnych”. Okres realizacji od 09.2017 do 09.2019 roku.  Kierownik projektu mgr inż. Magdalena Rokicka.


   Projekt badawczy finansowany przez NCN w konkursie PRELUDIUM. Umowa Preludium 10: 2015/19/N/ST10/01532 (01.09.2016-31.08.2019) Rola osadów systemu rzeczno-jeziornego w procesie wymiany składników w strefie hyporeicznej. Kierownik projektu mgr inż. Angela Kuriata-Potasznik.


  
Projekt badawczy finansowany przez NCN w konkursie PRELUDIUM 5 nt.: „Wpływ źródła węgla na efektywność i parametry symultanicznie zachodzących procesów hydrogenotroficznej denitryfikacji i elektrokoagulacji” (2013/09/N/ST8/04163). Okres realizacji: marzec 2014 – marzec 2016 r. - kierownik projektu mgr inż. Izabella Kłodowska.

  Projekt badawczy w ramach dotacji celowej z MNiSW (otrzymanej przez Wydział Nauk o Środowisku), na finansowanie działalności polegającej na prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi naukowemu uczestników studiów doktoranckich nt. „Wpływ parametrów technologicznych procesu elektrokoagulacji na usuwanie barwnych zanieczyszczeń organicznych” (Grant Wydziałowy/Nr. 18.620.013-300). Lata realizacji 2015 r. - kierownik projektu mgr inż. Izabella Kłodowska.

  Projekt badawczy w ramach dotacji celowej z MNiSW (otrzymanej przez Wydział Nauk o Środowisku), na finansowanie działalności polegającej na prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi naukowemu uczestników studiów doktoranckich nt. „Wpływ rodzaju źródła węgla nieorganicznego i stosunku C/N na efektywność hydrogenotroficznej denitryfikacji” (Grant Wydziałowy/2014/8). Lata realizacji 2014 r. - kierownik projektu mgr inż. Izabella Kłodowska.  

  Projekt badawczy w ramach dotacji celowej z MNiSW (otrzymanej przez Wydział Nauk o Środowisku), na finansowanie działalności polegającej na prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi naukowemu uczestników studiów doktoranckich nt. „Materiał anody jako istotny czynnik wspomagający proces hydrogenotroficznej denitryfikacji” (Grant Wydziałowy/2013/8). Lata realizacji 2013 r. - kierownik projektu mgr inż. Izabella Kłodowska.

  Projekt badawczy w ramach dotacji celowej z MNiSW (otrzymanej przez Wydział Nauk o Środowisku), na finansowanie działalności polegającej na prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi naukowemu uczestników studiów doktoranckich nt. „Elektrolityczne usuwanie związków azotu i fosforu ze ścieków w reaktorze z unieruchomioną błoną biologiczną” (Grant Wydziałowy/2012/10). Lata realizacji 2012 r. - kierownik projektu mgr inż. Izabella Kłodowska.  

   Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w konkursie Preludium 4 pt. "Zewnętrzne źródło węgla jako potencjalny czynnik rozmieszczenia i aktywności bakterii denitryfikacyjnych i defosfatacyjnych w układzie hybrydowym błony biologicznej i osadu czynnego", okres realizacji czerwiec 2013 - maj 2015, kierownik projektu mgr inż. Artur Mielcarek
.

   Projekt badawczy finansowany z Narodowego Centrum Nauki pt. "Wpływ zasolenia i niskiej temperatury na aktywność biologiczną mikroorganizmów nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych zasiedlających filtry wypełnione granulatem przygotowanym z popiołów ze spalania osadów ściekowych" (Nr Projektu 2012/05/N/ST8/02582), 2013-2015 – kierownik projektu mgr inż. Kamila Ostrowska
.



 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego