Katedra Prawa Karnego i Prawa Wykroczeń

na temat
In dubio pro humanitate”

która odbędzie się 28 października 2021 r. on-line na platformie MS Teams

V Warmińska Konferencja Nauk Penalnych jest kontynuacją zobowiązania podjętego w 2011 r. przez Katedrę Prawa Karnego Materialnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – organizacji cyklicznej konferencji naukowej mającej na celu wymianę poglądów teorii i praktyki na fundamentalne problemy dostrzegane w obszarze nauk penalnych.

W tym roku mija 10-ta rocznica zainicjowania cyklu naszych konferencji, która zbiega się z obchodami 20-lecia WPiA UWM w Olsztynie. To jednak jeszcze nie dość okazji do wymiany poglądów i doświadczeń naukowych w przedmiocie nauk penalnych.

Tegoroczna edycja konferencji przypada również w 100-lecie urodzin Prof. dra hab. Mariana Cieślaka, który w swoim znakomitym dorobku naukowym poświęcił wiele uwagi tytułowej zasadzie prawa karnego przy czym ujmował ją w sposób uniwersalny twierdząc, że „(…) chodzi tu o wytyczenie nieprzekraczalnych granic wolności człowieka w jego relacji do innych ludzkich granic”. W hołdzie Panu Profesorowi pragniemy poświęcić księgę pamiątkową o tym samym tytule, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Ukaże się ona w formie recenzowanej monografii w kolejnym roku.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Z uwagi na dość labilną sytuację epidemiczną odbędzie się w formie zdalnej. Propozycje tematów referatów należy uwzględnić w formularzu rejestracyjnym do dnia 30 września 2021 r. a gotowe prace nadsyłać do dnia 31 października 2021 r.