Wizyta uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie - 07.06.2017r.

Dnia 7 czerwca 2017 r. na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt gościła grupa 53 uczniów wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie w woj. pomorskim. Uczniowie rozpoczęli pobyt w Kortowie od wykładu dr inż. Ewy Jastrzębskiej pt.: „Fizjoterapia koni – fanaberia właściciela czy potrzeba zwierzęcia”. Następnie Prodziekan ds. studenckich WBZ dr inż. Iwona Chwastowska-Siwiecka zaprezentowała Wydział wraz z ofertą kształcenia. Dalsza część zajęć odbyła się w Kortowie III. Mgr inż. Jerzy Dzida z Katedry Hodowli Owiec i Kóz pokazał uczniom kolekcję zgromadzonych zwierząt, dr inż. Rafał Winarski oprowadził i ciekawie opowiedział o Laboratorium Oceny Jakości Mięsa Katedry Towaroznawstwa i Przetwórstwa Surowców Zwierzęcych, a spotkanie zakończyło się w Ośrodku Jeździeckim, po którym dr inż. Ewa Jastrzębska oprowadziła uczniów i zaprezentowała zgromadzone tam konie. Rozpoczęta z inicjatywy dr inż. Ewy Jastrzębskiej współpraca pomiędzy Wydziałem Bioinżynierii Zwierząt a Zespołem Szkół Rolniczych w Bolesławowie będzie kontynuowana i mamy nadzieję, że zakończy się w tym roku podpisaniem listu intencyjnego.

Zapraszamy do obejrzenia fotoleracji z wizyty:

Link: Wizyta uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie - 07.06.2017r.