Wizyta Pana D. Roga - przedstawiciela firmy Bellako Sp. z o.o.

W dniu 18 października 2018r. gościliśmy na Wydziale przedstawiciela firmy Bellako Sp. z o.o., Pana Dyrektora Daniela Roga.
Wizyta realizowana była w ramach zajęć z przedmiotów „Podstawowe instytucje i organizacje wspierające produkcję zwierzęcą” oraz „Instytucje i organizacje wspierające gospodarkę żywnościową”, dla studentów studiów stacjonarnych I stopnia kierunku Zootechnika oraz kierunku Bioinżynieria produkcji żywności.
Pan Dyrektor Daniel Róg przedstawił profil działalności firmy, w tym zagadnienia związane z zapewnianiem jakości produktów, aspekty związane z podleganiem kontroli, między innymi przez takie jednostki jak: Główny Inspektorat Sanitarny (Państwowa Inspekcja Sanitarna), Główny Inspektorat Weterynarii (Inspekcja Weterynaryjna), czy Państwowa Inspekcja Pracy, wynikającej ze specyfiki prowadzonej produkcji. Następnie omówił najważniejsze produkty firmy i wyniki badań wykonane we współpracy z różnymi jednostkami badawczymi. Podkreślił korzystne aspekty ekonomiczne dla producentów, związane z możliwością zastosowania w produkcji zwierząt naturalnych wyciągów roślinnych, takich jak wyciąg z czosnku, oregano, imbiru oraz wyciąg z mięty. Omówili także działanie produktu z naturalnych wyciągów z goździka i czosnku, o działaniu przeciwkokcydiostatycznym oraz nowy produkt - mikronizowany szarańczyn strąkowy, produkt o właściwościach prebiotycznych stosowany dla prosiąt, drobiu oraz przeżuwaczy. Warto wspomnieć, że wiele z produktów firmy Bellako Sp. z o.o., zostało docenionych przez praktyków, a niektóre z nich zostały nagrodzone w plebiscycie organizowanym przez grupę PTWP, wydawcę magazynu „Farmer” oraz portal farmer.pl - „Innowacyjny Produkt Rolniczy”. W tym roku, kolejny z produktów Bellako (Mieszanka z czosnkiem GTC), został zakwalifikowany do konkursu i bierze udział w plebiscycie. Na zakończenie spotkania Pan Dyrektor Daniel Róg podzielił się spostrzeżeniami na temat procesu rekrutacji i oczekiwań – jako potencjalnego pracodawcy - wobec młodych kandydatów poszukujących pracy i udzieli studentom cennych wskazówek.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Dyrektorowi Danielowi Rogowi za przedstawienie najważniejszych osiągnięć firmy i podzielenie się swoją praktyczną wiedzą z naszymi studentami.