Sukcesy studentów i doktorantów na LXXXII Krajowym Zjeździe Naukowym PTZ w Poznaniu

Miło nam poinformować, że w XXXIV edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk zootechnicznych, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Zootechniczne, nagrodzone zostały prace magisterskie realizowane na naszym Wydziale. Wręczenie dyplomów odbyło się podczas LXXXII Zjazdu Naukowego PTZ w Poznaniu (20-22 września br.)

Dodatkowo, podczas Sesji Młodych Naukowców, Pani mgr inż. Sara Dzik za wystąpienie w j. angielskim nt. „The influence of using innovative biocidal paint in poultry houses on microbiological quality of air” została wyróżniona III nagrodą.

Nagrody otrzymali:

• II nagroda – mgr inż. Justyna Skrodzka za pracę pt. „Właściwości fizykochemiczne mięsa kurcząt brojlerów w zależności od metody pakowania i czasu chłodniczego przechowywania”. Praca wykonana pod kierunkiem dr inż. Iwony Chwastowskiej-Siwieckiej w Katedrze Towaroznawstwa i Przetwórstwa Surowców Zwierzęcych.

Wyróżnienia otrzymali:

• mgr inż. Bartosz Karpiński za pracę pt. „Wyniki odchowu prosiąt odsadzonych i warchlaków żywionych mieszanką z dodatkiem białka ziemniaczanego”. Praca wykonana pod kierunkiem dr inż. Doroty Bugnackiej w Katedrze Hodowli Trzody.
  • mgr inż. Maryla Sylwia Lipka za pracę pt. „Wpływ masażu na dobrostan koni”. Praca wykonana pod kierunkiem dr. inż. Ewy Jastrzębskiej w Katedrze Hodowli Koni i Jeździectwa.
  • mgr inż. Michał Zalewski za pracę pt. „Efektywność stosowania soli anionowych, gliceryny i L-karnityny w żywieniu krów zasuszonych”. Praca wykonana pod kierunkiem dr hab. Haliny Skórko-Sajko w Katedrze Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa.
  • mgr inż. Marlena Justyna Baryczka za pracę pt. „Ocena jakości mrożonego mięsa kapłonów różnych ras”. Praca wykonana pod kierunkiem dr inż. Iwony Chwastowskiej-Siwieckiej w Katedrze Towaroznawstwa i Przetwórstwa Surowców Zwierzęcych.

Wszystkim nagrodzonym i opiekunom prac serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.

Szczegółowe informacje: http://ptz.icm.edu.pl/rozstrzygniecie-xxxiv-edycji-konkursu-na-najlepsza-prace-magisterska-z-zakresu-nauk-zootechnicznych/