Regionalne Zawody Jeździeckie w dyscyplinie skoków przez przeszkody o Memoriał doc. Stanisława Wadowskiego

27 maja 2018 r. w Ośrodku Jeździeckim UWM w Olsztynie odbyły się Regionalne Zawody Jeździeckie w dyscyplinie skoków przez przeszkody o Memoriał doc. Wadowskiego. Mają one upamiętniać osobę Docenta Stanisława Wadowskiego, inicjatora budowy Ośrodka Jeździeckiego, z uczelnią olsztyńską związanego od 1960 roku, początkowo jako nauczyciel akademicki w Katedrze Zoohigieny, a następnie do 1974 roku, w Zakładzie Hodowli Koni Wydziału Zootechnicznego. W środowisku naukowym i praktyków hodowców doc. Wadowski uważany był za osobę, dla której głównym nurtem zainteresowań zawsze były konie. Był inspiratorem wielu poczynań związanych z odbudową, a następnie rozwojem hodowli koni i jeździectwa na Warmii i Mazurach.

W tegorocznych zawodach brało udział 54 zawodników oraz 64 konie z 18 klubów jeździeckich. Zawody zostały objęte Patronatem Honorowym J.M. Rektora UWM prof. dr hab. Ryszarda Góreckiego. W głównym konkursie klasy „N” zawodnicy rywalizowali o puchar Rektora UWM, zaś w konkursie klasy „P” o Puchar Dziekana Wydziału Bioinżynierii Zwierząt UWM prof. dr hab. Urszulę Czarnik. Zawodnicy rywalizowali także o nagrody dodatkowe: olsztyńskie koło Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego nagrodziło najlepszego absolwenta naszego Wydziału, Związek Trakeński w Polsce – najlepszego konia o pochodzeniu trakeńsko-wschodniopruskim, a Warmińsko-Mazurski Związek Hodowców Koni – najlepszego konia wyhodowanego na terenie Warmii i Mazur.

Organizatorem zawodów była Katedra Hodowli Koni i Jeździectwa UWM w Olsztynie oraz AZS UWM Olsztyn. Tegoroczny 39. Memoriał doc. Stanisława Wadowskiego rozegrano przy bardzo słonecznej pogodzie i licznym udziale widzów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej jeździeckiej imprezy.