Historia

Naukowe Koło Żywienia Zwierząt powstało 5 stycznia 2012 roku z inicjatywy studentek II roku MSU -  Natalii Puzio i Małgorzaty Dłutowskiej. Opiekunem koła został prof. dr hab. Jan Tywończuk. Początkowo koło zrzeszyło 15 członków.

Już w pierwszym roku działalności członkowie wykazali się zaangażowaniem i pracowitością. Udało im się dwukrotnie w pełni samodzielnie przeprowadzić własne badania dotyczące wykorzystania paszy i wydajności rzeźnej kurcząt brojlerów. Ponadto na konferencjach kół naukowych wygłosili łącznie 8 referatów, w tym zdobywając II miejsce na IX Międzynarodowym Seminarium Studenckich Kół Naukowych w Lublinie oraz I miejsce i IV miejsce na XLI Międzynarodowym Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie.

W październiku 2012 r., ze względu na przejście prof. dr hab. Jan Tywończuka na emeryturę, nowym opiekunem Koła został dr hab. Krzysztof Lipiński, prof. UWM. Z tego powodu, 8 grudnia 2012 r. członkowie Koła zorganizowali uroczystość, gdzie podziękowali prof. dr hab. Janowi Tywończukowi za zaangażowanie i nieocenioną opiekę nad SNKŻZ oraz przywitali hab. Krzysztofa Lipińskiego, prof. UWM, jako nowego mentora Koła. Podczas uroczystości prof. dr hab. Jan Tywończuk osobiście wręczył dyplomy uznania absolwentom, członkom Koła