V edycja Legii Akademickiej

Spotkanie informacyjne w sprawie V edycji Legii Akademickiej odbędzie się 4 grudnia 2021 roku o godzinie 10.00 na Wydziale Humanistycznym w Auli Dietrichów. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej.

Legia Akademicka to program edukacji wojskowej studentów. Do programu, jak informuje jego koordynator, dr hab. Wiesław Bolesław Łach, prof. UWM, przystąpić będzie mógł student (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, który posiada obywatelstwo polskie). W pierwszej kolejności odbędzie się szkolenie w ramach części teoretycznej, który to moduł szkolenia będzie realizowany w tym roku akademickim w miesiącach luty-kwiecień 2022 r.

Na spotkanie 4 grudnia zaproszeni są nie tylko studenci, którzy są zainteresowani przeszkoleniem wojskowym, ale też wszyscy absolwenci części praktycznej Legii Akademickiej, którzy będąc podoficerami, pragną ukończyć kurs oficerski lub kontynuować służbę wojskową w Siłach Zbrojnych RP w tym m.in. w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej. W ramach spotkania zaprezentowane zostaną działania lekkiej piechoty. Przedstawione zostanie również wyposażenie indywidualne żołnierza jak i broń będąca na wyposażeniu innych armii w tym amerykańskiej czy rosyjskiej.