Efekty już widać

 Po 5 miesiącach od rozpoczęcia prac - efekty termomodernizacji już widać. Niebawem, bo jeszcze tej zimy, będzie je także można odczuć.

 Umowy na termomodernizację 4 budynków należących do Uniwersytetu odbywającą się z projektu: „Kompleksowa termomodernizacja 4 budynków dydaktyczno-administracyjnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie” podpisano 21 kwietnia. Uniwersytet przekazał place budów wykonawcom pod koniec kwietnia br. Prace budowlane ruszyły niemal tego samego dnia. Wykonawcom zależało na tym, aby większość prac zewnętrznych zakończyć przed zimą. Pragnęli także jak najwięcej zrobić w czasie wakacji, kiedy w remontowanych budynkach nie ma studentów, a wielu pracowników przebywa na urlopach. I to się im udało. Prace remontowe idą zgodnie z harmonogramem, chociaż roboty prowadzone są w budynkach, w których już pracują ludzie. Postępy prac na połowę października przedstawiają się następująco:

Budynek przy ul. Szrajbera 11 jest najbardziej zaawansowany w pracach. Działania wewnątrz budynku są już na ukończeniu, elewacja wykonana aż w 90%.

Budynek przy ul. Oczapowskiego 2 i 4. Rektorat - wymienione wszystkie okna i kaloryfery, elewacja w 70%. Zaawansowanie prac w budynku Wydziału Nauk Ekonomicznych osiągnęło półmetek.

Budynek przy Oczapowskiego 5 -wymienione wszystkie kaloryfery, okna w 85%. Kilka ścian budynku już zdobi nowa elewacja.

 

Budynek przy pl. Cieszyńskim 1 – wymienione wszystkie okna, trwają prace wykończeniowe w środku budynku. Ściana od strony ul. Prawocheńskiego zyskała już nową elewację. W tym budynku zaawansowanie prac wynosi 80%.

Już pod koniec roku 2016 można będzie zobaczyć nowe, piękne elewacje wszystkich budynków.

 

Projekt dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014