Budynek przy pl. Łódzkim 3 zachwyca nową elewacją

Dużo wskazuje na to, że prace nad termomodernizacją budynku przy pl. Łódzkim 3 zakończą się wcześniej niż zakładano.

Przewidywany przez wykonawcę termin oddania budynku (na zdj.) o użytku to koniec lutego 2016 roku. Postęp prac jest widoczny gołym okiem. Ogólne prace budowlane są już zakończone. Od końca grudnia 2015 roku można podziwiać odnowioną elewację tego 5-kondygnacyjnego budynku. Trwają jeszcze prace remontowe w środku budynku. Zakładane są ostatnie punkty świetlne oraz baterie energooszczędne. Całkowity koszt remontu budynku wyniesie: 3 034 414,52 zł, w tym kwota dotacji Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego: 2 224 714,00 zł.

Chociaż ten projekt termomodernizacyjny się kończy, to już niedługo rozpocznie się kolejna inwestycja. Na 16 lutego zaplanowano otwarcie ofert na termomodernizację następnych 4 budynków. Są to Oczapowskiego 2 i 4, Oczapowskiego 5, pl. Cieszyński 1 i  Szrajbera 11.

Projekt ten pt. „Kompleksowa termomodernizacja 4 budynków dydaktyczno-administracyjnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie” również jest dofinansowany z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Całkowity koszt tej inwestycji wynosi: 15 361 486,00 zł, w tym kwota dotacji to: 11 926 640,00 zł.

Więcej informacji o inwestycji można usłyszeć w reportażu radiowym Radia UWM FM już w lutym 2016 r.

Projekt „Kompleksowa termomodernizacja budynku dydaktyczno-administracyjnego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przy pl. Łódzkim 3 w Olsztynie” jest dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 w ramach programu PL04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”.