Kompleksowa termomodernizacja budynku dydaktyczno-administracyjnego Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego przy pl. Łódzkim 3 w Olsztynie

Projekt dofinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014. W ramach Programu Operacyjnego PL 04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”

Projekt jest realizacją jednego z założeń programu „Green University” promowanego i wdrażanego przez prof. Ryszard Góreckiego, rektora UWM, Przygotowali go złożyli (we wrześniu 2014 r.) pracownicy pionu inwestycyjno-technicznego UWM.

Projekt, którego realizacja będzie kosztować w sumie 2 790 893 zł. dotyczy termomodernizacji budynku dydaktyczno-administracyjnego Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie przy pl. Łódzkim 3. Budynek został wybudowany w 1952 r. Powstał w technologii szkieletowej i ma ściany z betonu i gazobetonu. Ma 6400 m2 powierzchni i składa się z 5 kondygnacji oraz piwnicy. Nie spełnia współczesnych wymogów energetycznych. Pobiera dużo ciepła i dużo go traci. Nie spełnia także współczesnych oczekiwań estetycznych. Stoi w strefie chronionej i Uniwersytet projekt elewacji uzgodni z konserwatorem zabytków. Musi także zastosować szlachetne materiały wykończeniowe i technologie współgrające z istniejącymi rozwiązaniami w starym Kortowie.

Projekt otrzymał z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 dofinansowanie w wysokości 80%, czyli 2 224 714 zł.

Przewidywany termin rozpoczęcia robót to połowa czerwca 2015 r,. zakończenie - do 30 kwietnia 2016 r.