• piątek, 30/12/2016

W dn. 29.12.2016 r. odbyła się konferencja prasowa poświęcona efektom kompleksowej termomodernizacji budynku dydaktyczno-administracyjnego przy pl. Łódzkim 3. Są one nie tylko widzialne, ale i odczuwalne.

Konferencje prowadził Tomasz Szczyglewski, zastępca kanclerza UWM ds. inwestycyjno-technicznych. Na początku wyjaśnił na czym polega kompleksowa termomodernizacja, skąd UWM miał na nią pieniądze i czym są fundusze norweskie i EOG, które udzieliły wsparcia uniwersyteckiej inwestycji.

• wtorek, 27/12/2016

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza na konferencję prasową połączoną z wystawą fotograficzną poświęconą efektom termomodernizacji budynków UWM objętych projektami:

„Kompleksowa termomodernizacja budynku dydaktyczno-administracyjnego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przy Pl. Łódzkim 3 w Olsztynie”

oraz

„Kompleksowa termomodernizacja 4 budynków dydaktyczno-administracyjnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie”

• piątek, 10/06/2016

Kompleksowa termomodernizacja budynku przy Pl. Łódzkim 3  zakończyła się 17 marca 2016 roku podpisaniem końcowych protokołów odbioru prac budowlanych. Wszystkie prace przebiegały prawidłowo i zakończyły się zgodnie z harmonogramem. Budynek zyskał nie tylko nową elewację w bardziej przyjaznych  kolorach ale również nowe okna- 466 szt., drzwi,- 10 szt., nową instalację wewnętrzną c. o, c. w. u. i nowy węzeł cieplny. Bardzo ważnym elementem remontu była wymiana oświetlenia na energooszczędne.

• czwartek, 04/02/2016

Dużo wskazuje na to, że prace nad termomodernizacją budynku przy pl. Łódzkim 3 zakończą się wcześniej niż zakładano.

• środa, 14/10/2015

Chociaż zakres prac związanych z termomodernizacją jest szeroki - to postępy już są widoczne. W budynku wymieniono prawie wszystkie okna (95%). Prace nad ociepleniem i elewacją budynku  są w trakcie. Można już podziwiać ich pierwsze efekty - elewacja zachodniej ściany budynku jest już gotowa.  Trwają też prace przy modernizacji węzła cieplnego.