XIV Bieg Przełajowy o puchar JM Rektora

XIV Bieg przełajowy o Puchar Rektora UWM w deszczu

W dniu 25 października odbyły się biegi przełajowe o Puchar Rektora UWM, a tym samym studenci rozpoczęli cykl, międzywydziałowej rywalizacji o miano najbardziej usportowionego wydziału. Biegi były rozegrane w dwóch kategoriach, dla kobiet i mężczyzn na różnych dystansach. Trasa biegu tradycyjnie został wytyczona na terenie parku w Kortowie przy ul. Prawocheńskiego 7. Pomimo deszczowej aury zawodnicy i zawodniczki ambitnie rywalizowali na trasie biegu.Tegorocznymi zwycięzcami zostali: wśród kobiet Ewelina Konopka z Wydziału Prawa i Administracji, a wśród mężczyzn Piotr Tyski z Wydziału Nauk Ekonomicznych.

Zawody zorganizowała Krystyna Pieczulis-Smoczńyska, SWFiS UWM Olsztyn.