Uniwersytecka kobieca piłka nożna w natarciu

Uniwersytecka kobieca piłka nożna w natarciu!!!

 

         Od 15 do 18 lutego 2018 roku w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet, halowej odmianie piłki nożnej rozgrywanej w pięcioosobowych składach. Wśród 16 najlepszych zespołów znalazły się studentki Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie.

         Nasza drużyna znalazła się w grupie B i rozpoczęłą turniej z wysokiego C zwyciężając 7:0 z AWF Wrocław (bramki zdobyły: 0:1 Julia Klonowska 2,  Paulina Wasiluk, Monika Jasińska, Nina Michalska, Marta Smolińska oraz samobójcza) . W drugim bardzo zaciętym pojedynku z Politechniką Śląską Gliwice 1:1 ( bramki: Marta Smolińska) oraz porażką z Uniwersytetem Szczecińskim 1: 4 ( Julia Klonowska). Te rezultaty pozwoliły na awans z drugiego miejsca. W ćwierćfinale walka ze zwycięzcą grupy C Uniwersytetem Gdańskim zakończona wynikiem 0:2. Gra o miejsca 5-8 przyniosła bardzo wiele emocji i niestety pecha, bo mecz z wielokrotnym mistrzem Polski Uniwersytetem Adama Mickiewicza w regulaminowym czasie 0:0, a karne na korzyść rywalek 3:2 (Marta Smolińska, Iwona Abramczyk). Ostatni mecz z Politechniką Opolską 1:2 (Nina Michalska) dał naszej ekipie ostatecznie 8 miejsce.

         Reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie wystąpiła

w następującym składzie: Aleksandra Kojadyńska, Sylwia Benecka, Magdalena Żuchowska, Paulina Wasiluk, Klaudia Romanowska, Julia Klonowska,  Aleksandra Nowek, Nina Michalska, Ola Tchórz, Monika Jasińska, Iwona Abramczyk, Marta Smolińska, Małgorzata Janicka, Kinga Seroka i Justyna Szczepańska. Zespół kierowany był przez Grzegorz Dubielskiego (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu) oraz Ewę Kuliś. Za sprawy organizacyjne odpowiedzialny  Sebastian Witczak.

 

       Przypominam, że nasza reprezentacja do turnieju głównego trafiła po eliminacjach, które odbyły się w Szczecinie. Dziewczynom należą się podziękowania i gratulacje za  serce pozostawione na boisku w tych turniejach oraz żmudną pracę wykonaną na treningach.

Ta systematyczność i odpowiedzialność daję stały progres wyników, bo przecież jeszcze 3- 4 lata wstecz eliminacje były dla naszej drużyny nie do przejścia.

       Sekcja futsalu kobiet zaprasza studentki  UWM na swoje treningi. Informacje na fanpage'u AZS UWM Olsztyn- futsal kobiet.

 Zdjęcia własne oraz organizatora AMP w futsalu kobiet