Sprawozdanie z Akademickich Mistrzostw Polski 2019- snowboard.

W dniach 28.02-03.03.2019r na stoku Skolnity Ski & Bike w Wiśle odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie organizowane przez AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W rywalizacji wzięło udział 131 zawodniczek i 143 zawodników z 43 polskich uczelni. W tym roku po raz pierwszy studenci zmierzyli się w dwóch kategoriach. Obok slalomu gigant mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności również w banked slalomie – dyscyplinie zdecydowanie bliższej zwolennikom jazdy freestylowej.

Pierwszego dnia mistrzostw, podczas eliminacji slalomu gigant, reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego składała się z 10 zawodników. Byli to: trener Grzegorz Konecko, Piotr Zubel, Karol Szleper, Paweł Lipiński, Szymon Ludwiczak, Witold Pactwa, Kaja Majewska, Angelika Baranowska, Agnieszka Burak oraz Agata Ruszczak.

Warunki na stoku nie były sprzyjające, jednak nie przeszkodziło to naszym snowboardzistom w pokazaniu się z jak najlepszej strony.           W finale w klasyfikacji mężczyzn znaleźli się Piotr Zubel (miejsce 27.) oraz Grzegorz Konecko (miejsce 34.), natomiast w klasyfikacji kobiet Kaja Majewska (miejsce 30.).

Drugi dzień zawodów to kolejne pasmo sukcesów. Dzięki bardzo dobrym przejazdom w slalomie gigancie do banked slalomu zakwalifikowało się czterech zawodników naszego uniwersytetu. Drużynę męską reprezentowali Piotr Zubel, Karol Szleper oraz Grzegorz Konecko, drużynę żeńską zaś Kaja Majewska.

Po dwóch świetnych przejazdach Piotr Zubel uplasował się na 25. miejscu w klasyfikacji generalnej. Kaja Majewska zajęła 13. miejsce w klasyfikacji generalnej, tym samym zdobywając brązowy medal w klasyfikacji indywidualnej w kategorii uniwersytetów.

Nie jest to jedyne trofeum z jakim nasi studenci wrócili do Olsztyna, bowiem w klasyfikacji drużynowej uniwersytetów, męska reprezentująca UWM zajęła wysokie, 3. miejsce!

Tegoroczne AMPy z pewnością możemy zaliczyć do udanych, pełnych wrażeń i emocji. Nasi reprezentanci już powracają do treningów z myślą o następnych eliminacjach oraz kolejnych sukcesach w przyszłym sezonie!