BRĄZOWI TRÓJBOIŚCI

Brązowi trójboiści
W dniach 5-7 maja br. w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju siłowym, organizowane przez Uniwersytet Śląski.
Do rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące różne typy Uczelni naszego kraju. Ciekawostką jest fakt, że trójbój siłowy będąc typowa męską dyscypliną zachęcił do startu również kobiety. Od dwóch lat także, rozgrywany jest puchar AZS dla kobiet w tej dyscyplinie. Organizatorzy planują włączyć kobiece zmagania do AMP, by tak jak panowie rywalizowały o medale i punkty dla swoich Uczelni. W bieżącym roku wystartowało 60 pań a przed rokiem około 30, tak rośnie popularność tej dyscypliny…
Sekcja trójboju przy AZS UWM również rozrasta się, mamy świetnych panów ale i panie również radzą sobie dobrze, po raz kolejny męska ekipa wróciła z tarczą zdobywając jak w roku ubiegłym brązowy medal w klasyfikacji drużyn, panowie dorzucili też medale indywidualne
w wadze 93 kg Karol Prawdzik (WPiA) zdobył brąz w klasyfikacji Uniwersytetów a w wadze +120 kg Paweł Sztachelek (WPiA) brązowy medal w klasyfikacji generalnej i jednocześnie III m w Uniwersytetach.
Podobnie było u pań ; Katarzyna Łazarska (WNTiS w Ełku) zdobyła brązowy medal w wadze +84 a Bata Kaczyńska (WBiB) w wadze 72 kg uplasowała się w pierwszej dziesiątce